Nawet w pełni analogowy aparat może połączyć się ze światem! To Polaroid Now+
Polaroid Now+ in Blue Gray

Nawet w pełni analogowy aparat może połączyć się ze światem! To Polaroid Now+

W czasach smartfonów, selfie i fotografii cyfrowej, aparaty analogowe, nawet te błyskawiczne, jak Polaroid, niemal całkowicie straciły swoje znaczenie. Doceniane są jedynie przez garstkę użytkowników, którzy wciąż czują sympatię do minionych czasów, kiedy fotografia miała duszę. Polaroid Now+ tworzy pomost między tymi dwoma światami, sprawiając, że również w pełni analogowy aparat może zyskać nieco współczesnych możliwości.

Od strony technicznej, różnica między aparatem Polaroid Now+, który nauczył się współpracować ze smartfonami, a zaprezentowanym w 2020 roku Polaroid Now wcale nie jest taka duża. Wersja z plusem zyskała moduł Bluetooth, dzięki któremu parametrami pracy aparatu można sterować z poziomu smartfona. Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej, co oczywiste.

Potęga aplikacji w analogowym aparacie

Co zyskujemy dzięki Polaroid Now+? Przede wszystkim możliwość nakładania na wykonywane analogowo zdjęcia, atrakcyjnych filtrów. Można w tym celu wykorzystać pięć fizycznych filtrów, nakładanych na obiektyw, oraz odpowiednie ustawienia, dostępne z poziomu aplikacji mobilnej.

W rzeczywistości, dzięki dodatkowemu oprogramowaniu, Polaroid Now+ staje się znacznie ciekawszym urządzeniem, niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Tym, co przypadnie do gustu zwłaszcza bardziej zaawansowanym miłośnikom fotografii, jest rozbudowany tryb manualny, w którym bez problemu wprowadzić można własne parametry ekspozycji.

Poza trybem w pełni manualnym, dostępne są różne, predefiniowane efekty, takie jak malowanie światłem, podwójna ekspozycja i wiele innych.

Polaroid Now+ – cena, dostępność

Zgodnie z zapewnieniami producenta, aparat Polaroid Now+ pojawi się w sprzedaży dnia 31 sierpnia, na stronie internetowej producenta. Dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych, w których obudowa wykonana jest w kolorze szaroniebieskim, czarnym i białym. Cena aparatu to 149,99 dolarów amerykańskich.

Aplikację towarzyszącą można pobrać ze Sklepu Google Play, oraz Apple AppStore.