Realme
fot. Realme

Realme prezentuje pierwszy na świecie telewizor SLED

Firma Realme zaprezentowała pierwszy na świecie, inteligentny telewizor, który wykorzystuje do działania technologię SLED. To nowe rozwiązanie Chińczyków, które ma być alternatywą dla QLED proponowanego między innymi przez Samsunga.

Realme wchodzi na rynek z nowym, inteligentnym telewizorem wykorzystującym technologię SLED. SLED to alternatywa dla kropki kwantowej QLED. Jak więc to wszystko działa? Panel SLED wykorzystuje inny rodzaj podświetlenia niż białe podświetlenie panelu LCD. Tym razem do gry wchodzą kolory takie jak czerwony, zielony i niebieski – trójka diod LED pozwala na wierne odwzorowanie barw przy wykorzystaniu polaryzatorów oraz specjalnej warstwy ciekłokrystalicznej.

Realme będzie promować SLED

Technologia SLED ma różnić się również tym od QLED, iż w przypadku panelu QLED całość ma niebieskie podświetlenie i wykorzystuje kropki kwantowe, które emitują kolor czerwony lub zielony. Następnie warstwa LCD pozwala kontrolować ilość światła przechodzącą przez każdy piksel. SLED działa w inny sposób.

Telewizor Realme, który wykorzystuje rozwiązanie SLED to 55-calowa konstrukcja smart TV zapewniająca 108 proc. pokrycia palety kolorów NTSC. Telewizor chińskiego producenta został również wyposażony w kontrolowane światło Bluelight i posiada certyfikat marki TUV Rheinland.

Realme
fot. Realme

Wszystko by pokonać konkurencję

Realme twierdzi, iż technologia SLED zapewni lepsze wyniki w przypadku niebieskiego światła niż rozwiązania od Samsunga oraz OnePlus. Nie jest także tajemnicą, iż chińska marka będzie chciała bardzo mocno konkurować na rynku inteligentnych telewizorów z producentami, którzy zaczynają się na nim rozpychać coraz bardziej.

W ostatnich miesiącach możemy bowiem zauważyć ciekawy trend, który pokazuje, jak niektóre marki perspektywicznie patrzą na rynek inteligentnych telewizorów. Realme twierdzi więc, że nie ma na co czekać z prezentacją nowej technologii.

Niestety nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za pierwszy sprzęt wykorzystujący SLED do działania.