TechLife Robot Vacuum - ciekawy, ale niedrogi odkurzacz od realme posprząta polskie mieszkania

TechLife Robot Vacuum – ciekawy, ale niedrogi odkurzacz od realme posprząta polskie mieszkania

Pierwszym urządzeniem nowej serii TechLife, jaką właśnie wprowadza na rynek marka realme, jest odkurzacz realme TechLife Robot Vacuum. Za sprawą wbudowanych czujników i korzystnej ceny już teraz wiadomo, że może stać się jednym z ciekawszych robotów, jakie będzie można kupić w Polsce w 2021 roku.

realme ogłasza nową strategię AIoT

Gwiazdą dzisiejszej prezentacji produktów realme, jakie już wkrótce trafią do sprzedaży w polskich sklepach, był smartfon realme GT. Nie oznacza to jednak, że poza samym smartfonem nie działo się nic ciekawego, a wręcz przeciwnie. Usłyszeliśmy o, między innymi, inteligentnym robocie sprzątającym (o nim później) i zupełnie nowej strategii rozwoju urządzeń AIoT, którą realme nazywa 1+5+T.

realme TechLife Robot Vacuum fot. realme
fot. realme

W powyższym działaniu, cyfra 1 oznacza smartfon. Wystarczy bowiem jedno urządzenie, by zarządzać całym ekosystemem inteligentnego domu i rozwiązaniami IoT. Cyfra 5 to pięć podstawowych kategorii produktów, istotnych dla realme. Są to słuchawki TWS, elektronika ubieralna, telewizory, inteligentne głośniki oraz laptopy). Pod literą T kryją się właśnie urządzenia TechLife, z których pierwsze z nich, inteligentny odkurzacz, właśnie poznaliśmy bliżej.

realme TechLife Robot Vacuum – co potrafi, ile kosztuje?

Pierwszy, inteligentny odkurzacz realme, jaki będzie można oficjalnie kupić w Polsce, kosztuje 1299 złotych. To całkiem sporo, jak na urządzenie tego typu, niemniej, konstrukcja, zwłaszcza w kwestii wyposażenia, nie ma się czego wstydzić. Wbudowany silnik generuje moc ssania 3000 Pa, zbiornik na nieczystości ma pojemność 600 ml, a na wodę do mopowania (dostępny jako akcesorium dodatkowe) – 300 ml. Bateria o mocy 5200 mAh zapewnia możliwość posprzątania średniej wielkości mieszkania w jednym cyklu, a głośność odkurzacza w trybie cichym to tylko 55 dBa. Robotem można sterować głosowo, przy pomocy Asystenta Google albo Alexy.

realme TechLife Robot Vacuum fot. realme
fot. realme

Najbardziej interesującym elementem odkurzacza są jednak wszechobecne czujniki. Producent deklaruje, że jest ich łącznie 38, z czego najistotniejszym jest skaner LiDAR, pozwalający mapowanie sprzątanej powierzchni.

Jak na taką cenę, możliwości odkurzacza realme wydają się być naprawdę imponujące. Czekamy z niecierpliwością na możliwość samodzielnego sprawdzenia tego, co oferuje.