Ring Video Doorbell Wired
fot. Ring

Innowacja nie musi być droga – udowadnia Ring i jego dzwonek

Ring jest firmą znaną głównie z produkcji inteligentnych dzwonków do drzwi. Niestety jednak, produkty tego producenta, najczęściej są po prostu bardzo drogie. Dzisiaj firma zaprezentowała swój najnowszy produkt, Ring Video Doorbell Wired, zaprojektowany po to, aby nie kosztować fortuny.

Mało odczuwalne cięcia kosztów

Ulepszanie naszego domu w kolejne inteligentne produkty jest procesem bardzo ciekawym i przyjemnym, ale nie dla naszego portfela. Większość urządzeń Smart Home jest albo droga, albo wymaga od nas wykupienia dodatkowego abonamentu, aby korzystać czasami z nawet podstawowych funkcji. 

Nie inaczej było z dzwonkami do drzwi firmy Ring. Najtańszy produkt tego producenta kosztował bowiem aż 129 euro, co dla wielu było kwotą trudną do przełknięcia. Do tej pory bardzo sprawnie wykorzystywała to konkurencja – na rynku od czasu do czasu pojawiały się kolejne produkty, które swoją ceną przebijały propozycje od Ring.

Ring Video Doorbell Wired
fot. Ring

Dzisiaj jednak firma zaprezentowała Video Doorbell Wired, czyli swój najtańszy inteligentny dzwonek do drzwi. Jak można się domyślić, produkt ten odbiegać będzie zarówno funkcjonalnością, jak i jakością, od droższych wersji, ale za cenę ponad dwukrotnie niższą, wiele można mu wybaczyć.

Zacznijmy od najważniejszej zmiany względem innych produktów Ring. Jak sama nazwa wskazuje, Ring Video Doorbell Wired, jest produktem wymagającym zasilania z sieci, ponieważ nie został on wyposażony w żadną baterię. Jak tłumaczy to producent, zmiana ta nie będzie i tak odczuwalna dla wielu osób, ponieważ duża część klientów stosuje produkty Ring wymieniając stare dzwonki, do których doprowadzone były wymagane już przewody.

Niska cena zachęci do subskrypcji

Co ciekawe, po samym dzwonku nie widać żadnych innych znaczących cięć kosztów. O ile obudowa może faktycznie odstawać od pozostałych produktów Ring, to pozostałe aspekty Video Doorbell Wired prezentują się bardzo solidnie. Dzwonek może pochwalić się takimi rzeczami jak: wbudowana kamera z rozdzielczością 1080p, możliwość komunikacji audio w dwie strony, a także szerokokątny obiektyw i wykrywanie ruchu w ustawionych przez użytkownika strefach.

Ring Video Doorbell Wired
fot. Ring

Przejdźmy teraz do kwestii najważniejszej, czyli samej ceny Ring Video Doorbell Wired. Najnowszy produkt firmy wyceniono na 59 euro (czyli 270 złotych), co jak już wspomniane zostało wcześniej, jest kwotą ponad dwukrotnie niższą, niż trzeba zapłacić za drugi najtańszy model tego producenta.

Ten stosunkowo tani inteligentny dzwonek przyczynić może się nie tylko do spopularyzowania Ring, ale także podnieść sprzedaż dodatkowego abonamentu, na co zapewne liczy producent.