Roborock Dyad znacznie ułatwi ręczne sprzątanie dużych powierzchni - na sucho i na mokro

Roborock Dyad znacznie ułatwi ręczne sprzątanie dużych powierzchni – na sucho i na mokro

Firma Roborock znana jest z bardzo solidnych i przez wielu polecanych robotów sprzątających. Niektórzy jednak, ze względu na preferencje bądź rodzaj sprzątanej powierzchni, wolą wziąć sprawę w swoje ręce i samodzielnie odkurzyć każdy, nawet najbardziej ukryty zakamarek pokoju. Właśnie do takich zastosowań stworzony został Roborock Dyad – nowy, pionowy odkurzacz bezprzewodowy.

Na sucho i na mokro

Roborock Dyad nadaje się zarówno do powierzchni suchych, jak i mokrych. Urządzenie jest wyposażone w trzy wałki sprzątające – jeden z przodu oraz dwa mniejsze z tyłu. Taka budowa części czyszczącej sprawia, że wystarczy raz przejechać po brudnej powierzchni i zarówno brud suchy, jak i mokre plamy błyskawicznie znikną. Dodatkowo, obracające się wałki sprawiają, że urządzenie lżej się ciągnie i sprzątanie nie wymaga tak dużego wysiłku, jak przy zwykłym odkurzaczu.

Roborock Dyad
Roborock Dyad

W jaki sposób odkurzacz potrafi wciągać płyny? Producent sugeruje, że skuteczne odsysanie wody umożliwia system DyadPower. Jest to po prostu lepsza nazwa na motorek zasysania płynów, odprowadzający brudną wodę do odpowiedniego zbiornika. Roborock Dyad ma również ciekawą funkcję oczyszczania brudnych wałków. Wystarczy wcisnąć przycisk, aby brudy stałe oddzieliły się od brudnej wody w zbiorniku, który następnie należy opróżnić.

Nowy bezprzewodowy odkurzacz firmy Roborock umie także wysuszyć mokrą podłogę, dzięki dedykowanemu trybowi suszenia. Nie powiem, funkcja całkiem przydatna, zwłaszcza w pomieszczeniach narażonych na zachlapania – takich jak kuchnia czy łazienka.

Funkcje smart

Mimo, że nie jest to robot sprzątający, więc i tak do jego użycia wymagane jest jego ręczne ciągnięcie, odkurzacz stara się ułatwić nam robotę tak, jak tylko to możliwe. Oprócz wcześniej przeze mnie wspomnianych dwóch wałków kręcących się w przeciwnych kierunkach, ułatwiających popychanie sprzętu, urządzenie wyświetli poziom zabrudzenia podłogi i odpowiednio dostosuje moc ssącą oraz poziom wody.

Takie rozwiązanie sprawia, że wiemy do jakiej części powierzchni należy przywiązać większą wagę podczas jej czyszczenia. Informacje oraz alerty związane z obsługą odkurzacza nie wyświetlą się na ekranie, a zostaną powiedziane na głos. Do tego rodzaju ostrzeżeń należy między innymi potrzeba opróżnienia zbiornika na brudy, bądź wybrany tryb czyszczenia.

Roborock Dyad
Sprzątanie na mokro Roborockiem Dyad

Bardzo ważnym aspektem w odkurzaczach bezprzewodowych jest czas pracy baterii. W przypadku Roborock Dyad producent deklaruje możliwość sprzątania przez 35 minut, co pozwoli na odkurzenie aż… 280m2 powierzchni. Nie jestem przekonany czy w ciągu lekko ponad pół godziny zdążylibyśmy odkurzyć aż tyle metrów, jednak pojemność baterii wydaje się być w porządku.

Cena

Nowe urządzenie Roborock zostało wycenione na 2143 złotych. Biorąc pod uwagę ceny konkurencyjnych urządzeń sprzątających tego typu, uważam że ta kwota nie jest zbyt wygórowana. W dodatku, z okazji globalnej premiery na stronie geekbuying możemy skorzystać z promocji, w której cena Roborock Dyad wynosi jedynie 1679 złotych.

Moim zdaniem odkurzacze bezprzewodowe mają jedną podstawową przewagę nad robotami sprzątającymi. Można nimi dokładnie wyczyścić wybrane, nawet trudno dostępne powierzchnie. Jest to również lepsze rozwiązanie niż duży, podłączany do prądu odkurzacz, przez brak kabli i „pudełka”, które trzeba ze sobą nosić po domu.