Robot LG samodzielnie zdezynfekuje pomieszczenia
fot. e-alpina

Robot LG samodzielnie zdezynfekuje pomieszczenia

W trakcie pandemii Covid-19 światło dziennie ujrzało już wiele przeróżnych wynalazków, mających na celu poprawę jakości życia, jak i bezpieczeństwa. Kolejnym produktem, którego obecność wiele zmieni, jest najnowszy robot dezynfekujący od LG.

Światło UV-C zabije wirusa

Każdy, kto chociaż raz był w przychodni i u lekarza, na pewno zwrócił uwagę na lampy UV-C czy to umieszczone przy suficie, czy to stojące jako mobilne jednostki w rogu pomieszczenia. Urządzenia te mają za zadanie zdezynfekować teoretycznie niebezpieczne pokoje, właśnie przy użyciu światła UV-C.

Lampy tego typu są w stanie zabić zdecydowaną większość ewentualnie nagromadzonych w pomieszczeniu zarazków, co zapobiegać ma dalszemu rozpowszechnianiu się danej choroby. Niestety, światło z nich pochodzące szkodliwe jest nie tylko dla wirusów, ale także i dla ludzi. Niedawno w gazetach przeczytać mogliśmy o sytuacji, w której prowadzący wykład bezpowrotnie uszkodził wzrok grupie studentów, przy której takiego urządzenia nie wyłączył.

Do tej pory, lampy takie umieszczano w pomieszczeniach na noc lub też kiedy wyłączone były one z użytku. Niestety oznacza to, że jeśli jedno urządzenie zostawimy w danym pokoju na noc, to raczej nikt nie przyjdzie w jej połowie, aby przestawić je gdzieś indziej.

Z pomocą przychodzi tutaj LG wraz ze swoim najnowszym produktem. Robot wyposażony w lampę UV-C za zadanie ma samodzielnie zadbać o to, aby w danym czasie zdezynfekować jak największą liczbę pomieszczeń.

Gdzie człowiek nie może, tam robota pośle

Robot LG wyposażony jest w lampę UV-C o odpowiedniej mocy, która emitować ma światło o długości fali między 100 a 280 nm. Samo urządzenie ma 160 cm wysokości i dzięki umieszczonym w podstawie zmotoryzowanym kółkom, jest w stanie się samodzielne przemieszczać.

Robot LG samodzielnie zdezynfekuje pomieszczenia
fot. LG

Tego typu robot sprawi, że każde pomieszczenie w danym ośrodku zostanie zdezynfekowane w najbardziej dokładny, a także i efektywny sposób. Wszystko to odbędzie się również bez jakiejkolwiek pomocy człowieka, co jest wyjątkowo ważne w czasach epidemii.

Niestety, na razie nie wiadomo kiedy ani na jakie rynki trafi dezynfekujący robot LG. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że i również nasza służba zdrowia będzie w przyszłości mogła skorzystać z podobnych rozwiązań.