Roboty Samsunga przypomną o przerwie w pracy i... naleją wina
fot. Samsung

Roboty Samsunga przypomną o przerwie w pracy i… naleją wina

Inteligentne roboty do domu pomimo tego, że teraz kojarzą nam się z czymś pokroju automatycznych odkurzaczy czy też robotów kuchennych wyposażonych w łączność z internetem, naprawdę mogą być czymś więcej. Zaprezentowane na targach CES Samsung Bot Care i Bot Handy sprawią, że nasze życie naprawdę stanie się łatwiejsze.

Samsung Bot Handy

Idea robota służącego człowiekowi nie jest nowa dla Samsunga. Zaprezentowany na tegorocznych targach CES Bot Handy jest jedynie ulepszeniem projektu, który pokazywany był już wcześniej. Tym razem firma chwali się jednak, że prace rozwojowe nad tym produktem dobiegły już końca, a on sam jest już gotowy do sprzedaży. Samsung co prawda nie podaje jeszcze ani ceny, ani chociażby okresu ewentualnej premiery, ale trzeba liczyć, że wydarzy się to już niedługo.

Roboty Samsunga przypomną o przerwie w pracy i... naleją wina
fot. Samsung

Czym sam Bot Handy jest? Najprostszym opisem tego robota jest to, że jest on po prostu naszym służącym. Przemieszczając się na małej platformie z kółkami jest on wyposażony w ekran (emitujący twarz) oraz ramię, które to zakończone jest małym chwytakiem. 

Roboty Samsunga przypomną o przerwie w pracy i... naleją wina
fot. Samsung

Jak zobaczyć możemy na opublikowanych przez Samsunga filmach, Bot Handy jest w stanie pomóc na wiele różnych sposobów – od rzeczy tak trywialnych jak nalewanie wina, do nawet tak zaawansowanych jak opróżnianie zmywarki czy też nastawienie prania. 

Samsung Bot Care

O ile Bot Handy nastawiony jest na pomoc użytkownikowi poprzez wykonywanie czynności za niego, o tyle Bot Care ma pomóc przy innych. Pomocnik ma np. przypominać o zbliżającej się przerwie w pracy lub też o nadchodzącym spotkaniu. Ten robot, w przeciwieństwie do drugiego modelu, nie ma żadnego ramienia. Zamiast niego cała uwaga skupiona została na wysuwanym ekranie, który użyty może zostać do wielu rzeczy takich, jak np. prowadzenie rozmów wideo.

Roboty Samsunga przypomną o przerwie w pracy i... naleją wina
fot. Samsung

Bot Care ma być nastawiony (jak sama nazwa wskazuje) na dbanie o użytkownika. Ma on pomagać poprzez przypominanie o nadchodzących wydarzeniach, ale także poprzez dbanie o zdrowie informując użytkownika o tym, że powinien wstać od komputera i pochodzić przez chwilę. Tego typu wynalazki są przydatne szczególnie teraz, kiedy coraz więcej osób pracuje w domu.

Roboty Samsunga przypomną o przerwie w pracy i... naleją wina
fot. Samsung

Przyszłość robotów Samsunga

Pomimo tego, że oba roboty zaprezentowane na targach CES przez Samsunga są podobno w swojej ostatecznej fazie rozwoju (albo i nawet rozwój ten dobiegł już końca), niestety, nie możemy być pewni, czy kiedykolwiek trafią one na rynek. Tego typu innowacje (szczególnie pokazywane wyłącznie przy okazji targów) bardzo często pomimo zapewnień producentów nigdy nie są dopuszczane do sprzedaży. Miejmy nadzieję, że tym razem Samsung dotrzyma słowa, a zarówno Bot Care i Bot Handy dostępne będą do kupna jak najszybciej.