Roku Ultra
fot. Roku

Roku Ultra – nowa przystawka napakowana technologiami

Roku Ultra to zupełnie nowa przystawka producenta obiecująca lepszą wydajność oraz wsparcie dla wielu technologii. Fani marki mają powody do zadowolenia. Roku Ultra oprócz niezłej ceny przynosi bowiem obsługę między innymi Dolby Vision.

Fani technologii HDR mogą być zadowoleni. Roku wprowadza na rynek przystawkę Ultra, która wnosi wsparcie dla funkcjonalności oczekiwanych przez użytkowników od dłuższego czasu. Oprócz tego, Roku Ultra oferuje funkcję Streambar, która pozwala na podłączenie odtwarzacza oraz soundbara za pośrednictwem Bluetooth. Aktualizacja aplikacji wraz z premierą Roku Ultra pozwoli wybranym osobom na skorzystanie z rozwiązań takich, jak Apple AirPlay 2 oraz HomeKit.

Roku Ultra – co w środku?

Wraz z wprowadzeniem na rynek przystawki Roku Ultra, firma obiecuje o 50 proc. większy zasięg bezprzewodowy względem poprzednika oraz obsługę interfejsu Bluetooth. Rozszerzony zakres połączenia pozwoli klientom na korzystanie z Roku Ultra jeszcze dalej od routera, bez uszczerbku na jakości. W międzyczasie, technologia Bluetooth pozwoli na sparowanie smartfona z przystawką oraz sterowanie urządzeniem. Roku Ultra od teraz wspiera również technologię Dolby Vision wraz z Dolby Atmos, tym samym dodając kodek AV1 potrzebny do wydajnego streamingu.

Roku Ultra będzie dostarczany z kablem HDMI, a także pilotem Roku Voice z przyciskiem do zasilania oraz regulacji głośności telewizorami. Do tego wszystkiego można dołożyć także przyciski skrótów oraz funkcję zdalnego wyszukiwania interesujących treści.

Roku Ultra
fot. Roku

Ile trzeba będzie za to zapłacić?

Roku Ultra został wyceniony przez producenta na równowartość 99 dolarów. Co ciekawe, w ciągu najbliższych tygodni inne urządzenia Roku będą mogły pobrać stosowną aktualizację oprogramowania, która doda do nich obsługę technologii Apple AirPlay 2 oraz HomeKit.

Roku nie podało pełnej specyfikacji modelu Ultra. Firma chwali się jednak tym, iż nowa przystawka do telewizora działa bardzo wydajnie, a sam komfort z jej użytkowania został znacznie zwiększony.