Roomba
fot. iRobot

Roomba ulepsza swoje inteligentne sprzęty

Firma iRobot odpowiedzialna między innymi za popularny odkurzacz Roomba stworzyła nową platformę, która ma sprawić, iż sprzęty producenta staną się „inteligentniejsze”. Wraz z jej wdrożeniem, wybrane modele otrzymały także zupełnie nowe możliwości.

Najdroższe odkurzacze firmy iRobot posiadają naprawdę zaawansowane funkcje, jednak zawsze jest pole do ulepszeń. Firma przedstawiła platformę „Genius Home Intelligence”, która ma sprawić, iż wybrane sprzęty będą bardziej naturalnie pasowały do naszych nawyków oraz sposobów życia. Firma udostępniła nową aplikację iRobot Home, która jest obecnie wprowadzana zarówno na urządzenia mobilne z Androidem, jak i iOS. Będzie ona działać także na wszystkich sprzętach Roomba podłączonych do sieci Wi-Fi.

Roomba będzie lepiej sprzątać

Poprzez wykorzystanie nowych algorytmów sztucznej inteligencji, roboty odkurzające Roomba i7/i7+ i s9 oraz s9+ będą mogły proaktywnie sugerować konkretne strefy sprzątania. Algorytmy mają także sprawić, iż Roomba będzie w stanie automatycznie wykrywać dane miejsca i lepiej je omijać. Wspomniana aplikacja iRobot Home pozwala na dowolne wysłanie odkurzacza w wybrane miejsce bezpośrednio z poziomu samego smartfona. Co ciekawe, Roomba ma także uczyć się schematów użytkowania oraz samego procesu sprzątania i dopasowywać go na bieżąco, tworząc tym samym idealny plan.

Roomba
fot. iRobot

Harmonogram i automatyzacja

iRobot pozwala swoim użytkownikom na stworzenie ulubionych zdefiniowanych procedur sprzątania lub całego harmonogramu, który może zakładać dowolne sprzątanie – na przykład w piątek wieczorem albo codziennie w porze obiadowej. Sprzęty Roomba mają także same proponować użytkownikowi ewentualne poprawki albo zmiany, które warto byłoby nanieść do procesu sprzątania.

Ostatnie ze zmian, które wprowadzane są do sprzętów Roomba wraz z aplikacją iRobot Home, to możliwość stworzenia stref bez dostępu dla sprzętów lub zaleceń sezonowych – na przykład częstszego sprzątania w okresie, w którym u danej osoby występują objawy alergii.

Nowa aplikacja dla urządzeń Roomba jest dostępna od dzisiaj zarówno na Androida oraz iOS.