Sony Vision-S

Vision-S – samochód od Sony nie trafi do produkcji

Sony Vision-S to futurystyczny samochód, który był testowany bardzo intensywnie przez japońskiego producenta. Niestety konstrukcja nie trafi do masowej produkcji, co oznacza, że nigdy nie będzie można jej kupić. Sony oświadczyło, że nie ma zamiaru zostawiać producentem samochodów. W sprawie jest jednak małe „ale”.

Sony Vision-S to futurystyczny samochód, który od samego początku wyglądał, jak żywcem wyjęty z filmów science fiction. Japoński producent poinformował, iż nie ma zamiaru wprowadzać go do masowej sprzedaży, co oznacza, że finalnie nie będzie można go kupić. Sony nie chce być bowiem producentem samochodów, ale… Vision-S był traktowany jako platforma do testowania rozwiązań z zakresu autonomicznej jazdy oraz z użytkowania PlayStation w samochodzie (!).

Sony będzie kombinowało z jazdą i rozrywką

Sony Vision-S to samochód, który powstał dzięki wykorzystaniu technologii oraz wiedzy zdobytej przez japońskiego producenta w wielu kategoriach biznesowych – od aparatów, przez komputery, aż po cyfrową rozrywkę. W przyszłości Vision-S nie wyjedzie na drogi, jednak Sony może przygotowywać się do stworzenia swoistych autonomicznych pojazdów przyszłości lub nowych funkcjonalności w konsoli PlayStation – tak, aby można było ją wykorzystać podczas jazdy.

Rzecznik Sony, w oficjalnej wypowiedzi, przyznał iż japońska firma bada obecnie sposoby, które mogą ulepszyć autonomiczną jazdę. Niestety, Japończycy nie zdradzili niczego więcej – zapewne szczegóły pojawią się dopiero z czasem.

Przyszłość nasycona autonomicznymi samochodami ze zintegrowanymi konsolami PlayStation, które będą zabijały nudę podczas dłuższych podróży wygląda… ekscytująco. To wciąż jednak bardzo futurystyczny obrazek.