autonomiczne samochody
fot. Baidu

Samochód Xiaomi ma być gotowy już w 2024 roku!

Na łamach portalu oiot.pl relatywnie rzadko poruszamy tematykę motoryzacji, ale najważniejsze tematy z tej działki technologii zdecydowanie warto pokryć. A newsem dnia niewątpliwie jest zapowiedź Lei Jun, założyciela marki Xiaomi, który stwierdził, że pierwszy samochód Xiaomi będzie gotowy w 2024 roku.

Zaczęło się od smartfonów

Xiaomi jest firmą znaną przede wszystkim z produkcji smartfonów. Nie wiem czy pamiętacie, ale przez wiele długich lat modele tej marki trzeba było ściągać z Chin, ze względu na brak przedstawicielstwa Xiaomi w naszym kraju.

Dopiero pięć lat temu, we wrześniu 2016 roku, Xiaomi rozpoczęło oficjalną dystrybucję swoich urządzeń w Polsce. Od tego czasu świadomość marki wzrosła na tyle, że Xiaomi rozbija się łokciami pomiędzy konkurencją, chcąc zostać numerem 1 pod względem liczby sprzedawanych smartfonów.

A przecież smartfony to tylko jedna z gałęzi rynku, na których Xiaomi jest obecne.

Xiaomi z miesiąca na miesiąc rośnie w siłę

Po sukcesie, jakim Xiaomi odniosło na rynku smartfonów, postanowiło poszerzyć swoje portfolio o elementy Smart Home, ale i hulajnogi. Na tym jednak się nie kończy, bo właściciel firmy ma ogromne ambicje.

Lei Jun stwierdził dziś, że masowa produkcja pierwszego samochodu Xiaomi ruszy w pierwszej połowie 2024 roku.

O samochodzie Xiaomi mówiło się już od jakiegoś czasu – nie dalej jak kilka miesięcy temu Xiaomi ogłosiło, że w ciągu kolejnych dziesięciu lat zainwestuje 10 miliardów dolarów w dział samochodów elektrycznych.

Jak słusznie zauważa redakcja Reuters, firma Xiaomi póki co nie ujawniła czy swój pierwszy samochód będzie produkować w ramach partnerstwa z którymś z koncernów samochodowych, czy niezależnie.

Ciekawe, co na to wszystko Apple… 😉