Samsara - walizka z hotspotem
fot. Samsara Luggage

Samsara puści cię z torbami!

Jakkolwiek podróżowanie wydaje się teraz czymś bardzo egzotycznym, przyjdzie niebawem czas, kiedy egzotyczne będą tylko kierunki, dokąd się wybierzesz. Podróż umili ci Samsara – wypełniona ciekawostkami walizka.

Ciekawostki w walizce

W Centralnym Biurze Poszukiwania Bagażu od czasu do czasu dochodzi do aukcji bagaży, które zostały zagubione i po które nikt się nie zgłosił. Portal fly4free.pl raportował kiedyś, że tego typu aukcje cieszą się sporym zainteresowaniem, a bezpańskie walizki osiągają ceny nawet 600 zł. Niestety najczęściej znaleźć w nich można używaną odzież, trochę kosmetyków i kiepską elektronikę. Gdyby ktokolwiek z was trafił na taką aukcję i wypatrzył na niej walizkę od firmy Samsara, może się spodziewać ciekawych odkryć.

Biustonosz? Majtki? Nie! Hotspot WiFi

Next Gen to inteligentna walizka podróżna, która może być wyposażona w hotspot Wi-Fi. Tak, istnieje wersja z hotspotem, ale firma daje wybór i taniej można nabyć wersję bez tego udogodnienia. Ale nie tylko łączność Wi-Fi świadczy o smart pochodzeniu walizki.

We wnętrzu, oprócz miejsca na ubrania, znalazła się też przestrzeń na moduł GPS, moduł Bluetooth w wersji 5.1 i powerbank z wejściem USB-C.

Samsara powstała w odpowiedzi na wiele dość podobnych rozwiązań znanych już z rynku podróżniczego. Jednak nikt do tej pory nie zaproponował, by na wyposażeniu był hotspot Wi-Fi. Oczywiście posiadanie takiego bajeru w bagażu wiąże się z koniecznością zapewnienia dostaw internetu.

Tą kwestią zajmie się dostawca usług telefonii komórkowej Monogoto, który w niskich cenach pozwoli subskrybować odpowiednią paczkę danych do wykorzystania podczas podróży.

Samsara inteligenta walizka
fot. Samsara Luggage

Podczas gdy hotspot zapewni stały dostęp do sieci, powerbank będzie w stanie naładować laptopa czy smartfona. Moduł Bluetooth w wersji 5.1 pozwoli natomiast na jeszcze dokładniejszą lokalizację walizki. Na ogromnych i zatłoczonych lotniskach to pożądana cecha.

Atrakcyjna cena?

Atara Dzikowski, współzałożycielka i CEO firmy Samsara, w takcie targów CES powiedziała:

Jestem bardzo podekscytowana, że możemy zaoferować nasz inteligentny bagaż nowej generacji w tak konkurencyjnej cenie w trakcie przedsprzedaży.

Pierwsi klienci za wersję z hotspotem zapłacą 279 dolarów, regularna cena to 399 dolarów. Gdyby ktoś był zainteresowany uboższą opcją, zapłaci odpowiednio 199 dolarów lub 295 dolarów.

Miłośnikom podróży życzę udanych zakupów. Gdyby ktokolwiek zdecydował się na smart walizkę, z chęcią poczytam opinie na jej temat w komentarzach.