Samsonite
fot. Samsonite

Samsonite i Google prezentują inteligentny plecak

Samsonite rozpoczęło współpracę z Google. Owocem tejże pracy jest inteligentny plecak Konnect-i, który będzie wykorzystywał technologię poprawiającą między innymi komfort korzystania ze sprzętów mobilnych. Akcesorium działa w oparciu o Google Jacquard – tkaninę reagującą na dotyk.

Google Jacquard to żadna nowość. Rozwiązanie tego typu pojawiało się już w innych produktach, między innymi chociażby w plecaku marki Yves Saint Laurent, wycenionym na około 880 dolarów za sztukę. Tym razem jednak inna marka chce ugryźć rozwiązanie amerykańskiej firmy na swój sposób. Jest nią Samsonite, które zaprezentowało plecaki Konecct-i działające właśnie w oparciu o Jacquard. Co potrafią te sprzęty?

Samsonite Konnect-i, czyli dwa plecaki do wyboru

Samsonite prezentuje dwa nowe plecaki z serii Konecct-i do wyboru: pierwszy z nich w standardowym, miejskim rozmiarze za równowartość około 230 dolarów oraz drugi, nieco węższy w cenie 200 dolarów. Oba modele zostały wyposażone w technologię Google Jacquard i pozwalają na dopasowanie gestów do konkretnych, wykonywanych akcji.

Po naładowaniu specjalnego modułu za pomocą dołączonego kabla micro USB, na pasku znajdzie się element, który będzie można konfigurować w kontekście czterech gestów. Każdy z nich, po zaprogramowaniu będzie mógł wykonywać inną akcję na urządzeniu mobilnym. To na przykład: pauzowanie oraz odtwarzanie muzyki, pomijanie utworu czy odbieranie połączeń telefonicznych.

To jednak nie wszystko. Moduł Google Jacquard w plecakach Samsonite pozwala także na szybkie udostępnianie lokalizacji za pomocą gestu czy też pingowanie smartfona podczas jazdy na rowerze, aby zwracał on głosowe wskazówki dotyczące manewrów na trasie.

W przypadku słuchawek firmy Bose, Google Jacquard pozwala na włączanie oraz wyłącznie aktywnej redukcji szumów.

Nowe plecaki Samsonite

Hit czy kit?

Samsonite Konnect-i jako sam plecak, to ewidentnie ciekawe rozwiązanie, ale nie jestem przekonany czy warte swojej ceny. Funkcje związane z automatyzacją pewnych zadań są ciekawe, ale nie zmieniają w znaczący sposób życia danej osoby. Większość tego typu operacji da się wykonać z poziomu smartwatcha założonego na rękę.

Mimo wszystko, Samsonite tworzy bardzo dobrej jakości plecaki – i dla tego faktu warto się nimi zainteresować.