Samsung AI Control - inteligentne pralki podbiją rynek?

Samsung AI Control – inteligentne pralki podbiją rynek?

To nie pierwszy raz gdy wspominamy o tym, jak Sztuczna Inteligencja może zmienić codzienne, nawet najbardziej prozaiczne czynności. W przypadku urządzeń AGD, takich jak pralki, liczy się przede wszystkim wygoda użytkownika. Z tego też powodu, w najnowszej linii pralek Samsung AI Control na brak inteligentnych rozwiązań narzekać nie możemy.

Dlaczego AI ma znaczenie dla prania?

Pralka jest jednym z tych urządzeń gospodarstwa domowego, w którym obecności najnowszych technologii, w tym Sztucznej Inteligencji, raczej nie spodziewalibyśmy się. To doskonale znany sprzęt AGD, którego konstrukcja na przestrzeni ostatnich lat właściwie się nie zmienia, poza niewielkimi usprawnieniami.

To jednak w kwestii sprzętu. Co innego, gdy poczciwą pralkę wyposażymy w oprogramowanie i podłączymy do sieci. Jeszcze więcej, gdy wspomniane oprogramowanie producent uzbroił w Sztuczną Inteligencję. Co dzięki temu można zyskać?

Sztuczna Inteligencja w pralce potrafi nauczyć się poszczególnych schematów użytkowania, w zależności od tego, co znajdzie się w bębnie i od razu zarekomendować użytkownikowi wybór odpowiedniego programu – to spora oszczędność czasu. AI zadba również, by proces prania przebiegał adekwatnie do pranych tkanin, a po zakończonej procedurze przekaże dane o praniu do suszarki, by ta również dobrała optymalne parametry.

Pralka Samsung AI Control

Rozwiązaniem można zarządzać z poziomu aplikacji Samsung SmartThings, między innymi zdalnie włączając i wyłączając pralkę, czy wybierając programy. Dodatkowo, aplikacja potrafi szacować zużycie detergentu i wysyłać przypomnienia, gdy ten będzie się kończył.

Polacy na to jak na lato

Jak dowodzi badanie przeprowadzone na zlecenie Samsunga, aż 70% badanych chciałoby posiadać pralkę, która uczy się ich nawyków, zapamiętuje ustawienia, a także rekomenduje odpowiedni program. 74% badanych wybrałoby urządzenie dostosowujące ilość detergentu oraz czas prania do stopnia zabrudzeń. Co to oznacza w praktyce?

Przede wszystkim, że Sztuczna Inteligencja nie jest nam obca i nie boimy się jej, a wręcz przeciwnie, coraz śmielej zapraszamy w progi naszych domów. Jeśli dzięki temu nasze życie ma stać się wygodniejsze, czemu nie?