Pralki i suszarki wyszkolone przez uczenie maszynowe - Samsung AI Control

Pralki i suszarki wyszkolone przez uczenie maszynowe – Samsung AI Control

Sztuczna Inteligencja, w urządzeniach gospodarstwa domowego, to już nie przyszłość. To teraźniejszość. W jaki sposób AI może sprawić, że powszechnie stosowane urządzenia będą jeszcze lepsze, pokazuje przykład pralek i suszarek Samsung AI Control.

Pranie i suszenie ubrań to codzienne czynności w każdym domu. Obydwa procesy, w ciągu ostatnich lat, znacząco ewoluowały. Od prania ręcznego, przez proste konstrukcje, do obecnie stosowanych pralek automatycznych. Z kolei suszenie tkanin, choć w dalszym ciągu, w większości gospodarstw domowych, wiąże się z koniecznością rozwieszania ich na drutach suszarki, powoli zastępowane jest przez dedykowane urządzenia do suszenia, znacząco usprawniające cały proces.

Gdzie tu miejsce na Sztuczną Inteligencję? Okazuje się, że jej zastosowań może być bardzo wiele. Jak przekonuje Samsung, AI może sprawić, że pranie i suszenie będzie się odbywać w optymalnej temperaturze, przy optymalnych parametrach pracy urządzeń. Do tego, pomoże w ograniczeniu zużycia wody i zmniejszeniu kosztów energii elektrycznej.

Samsung AI Control
fot. Samsung

Komunikacja – serce inteligentnego domu

Pralki i suszarki Samsung AI Control potrafią komunikować się między sobą. Dzięki temu, po zakończonym cyklu prania, suszarka dobierze możliwie najlepsze parametry suszenia, dostosowane do właśnie wypranych tkanin.

Urządzeniami sterować można również przy pomocy aplikacji Samsung SmartThings, za sprawą której staną się kolejnymi elementami inteligentnego domu pełnego urządzeń Internetu Rzeczy.

Samsung AI Control
fot. Samsung

Uczenie maszynowe w praktyce

W urządzeniach Samsung AI Control widać również, jak uczenie maszynowe może działać w praktyce. Przykładem może być program prania Pranie Optymalne AI. Ten, dzięki wykorzystaniu czujników automatycznie dostosuje długość prania, potrzebną ilość wody oraz detergentów, na podstawie wagi i stopnia zabrudzenia rzeczy znajdujących się wewnątrz bębna pralki.

By AI mogła skutecznie rozpoznawać zabrudzenia i dostosowywać parametry prania, została wytrenowana przy użyciu uczenia maszynowego, na bazie aż 28 milionów cykli prania, zrealizowanych przez użytkowników urządzeń Samsung. Co istotne, Sztuczna Inteligencja wciąż się uczy, dlatego dziś stosowane schematy będą ewoluowały z biegiem czasu.

Zainteresowani mogą zapoznać się z ofertą urządzeń Samsung AI Control na dedykowanej stronie internetowej.