Samsung

Samsung stworzył specjalny pilot do telewizora dla placówek medycznych

Samsung zaprezentował swojego nowego pilota do telewizora, który został stworzony przy współpracy z firmą Clean Remote LCC. Całość ma za zadanie oferować łatwą do dezynfekcji konstrukcj,ę przeznaczoną dla służby zdrowia w Stanach Zjednoczonych.

Pomysł Samsunga na pilot, który będzie łatwy w dezynfekcji opiera się o przeznaczenie go do użytkowania stricte w placówkach medycznych, pośród wielu pacjentów. Higiena w takich miejscach jest bardzo ważna, szczególnie w dobie koronawirusa. Tym samym Koreańczycy chcą zmniejszyć potencjalne ryzyko transmisji wirusów za pośrednictwem wspomnianego akcesorium.

Amerykańska agencja chorób zakaźnych zleciła regularne czyszczenie i dezynfekcję pilotów w placówkach opieki zdrowotnej i hotelarskiej. Badania wykazały, że to właśnie ten sprzęt jest nośnikiem bakterii.

Samsung

Samsung chce zadbać o czystość

Nowe piloty telewizyjne od Samsunga zostały zbudowane tak, aby były kompatybilne ze wszystkimi telewizorami Samsung Healthcare Grade oraz Hospitality Grade – do wdrożenia akcesorium nie jest potrzebna żadna, dodatkowa konfiguracja. Tego typu decyzja jest mądra, bowiem będzie ona w stanie znacząco skrócić czas implementacji w placówkach zdrowotnych.

Samsung Clean Remote posiada prosty układ z dużymi, dobrze widocznymi przyciskami. Firma, która współpracuje z Koreańczykami sprzedała dotychczas ponad 14 milionów tego typu pilotów i wygląda na to, że te liczby będą tylko i wyłącznie rosnąć.

Informacje zwrotne pochodzące z wybranych obiektów medycznych wskazują na to, że nowe piloty są bardzo akceptowane – wszystko dzięki wszechstronności, prostocie obsługi i łatwości w czyszczeniu.