Samsung

Samsung dostarcza smartfony i zegarki za pomocą dronów

Samsung postanowił wykorzystać nowoczesne technologie, aby dostarczyć użytkownikom w Irlandii smartfony i inteligentne zegarki w niecodzienny sposób. Operacja odbywała się za pośrednictwem dronów, które latały z odpowiednimi pakunkami do klientów koreańskiej firmy.

Marzenia o dostarczaniu produktów za pośrednictwem dronów nie są nowe. Samsung chce pokazać, że na małą skalę takie operacje są jak najbardziej możliwe. Koreańska firma rozpoczęła doręczanie smartfonów oraz inteligentnych zegarków do swoich klientów na terenie Irlandii. Sam proces ma być nie tylko bezpieczny, ale również bardzo szybki.

Samsung dostarcza przesyłki dronami

W tym celu, Samsung podjął współpracę z firmą Manna Drone Delivery. Drony wypożyczane przez wspomniane przedsiębiorstwo mogą latać na wysokości 80 metrów, przy zachowaniu prędkości 60 kilometrów na godzinę. W teorii i przy sprzyjających warunkach pogodowych oznacza to czas dostawy w wybranym regionie do 3 minut od zakupu.

Odważne przedsięwzięcie Samsunga pojawia się w momencie, w którym wiele firm przygląda się transportowi powietrznemu, a konkretniej dronom. Amazon już wielokrotnie w przeszłości robił podchody, które miały rozwinąć nowy segment dostaw w amerykańskiej firmie. Oczywiście opisywane działanie jest również zagrywką czysto marketingową ze strony Samsunga – nie wiadomo czy firma aż tak bardzo chce być pionierem w nowej formie sprzedaży detalicznej.

Samsung

Nie każdy produkt Samsunga może być jednak dostarczony za pośrednictwem drona. Zamówić możn a, między innymi, najnowsze smartfony z serii Galaxy S oraz Galaxy A, a także tablety Galaxy Tab S. Samsung wysyła również inteligentne zegarki Galaxy Watch 3 oraz słuchawki Galaxy Buds Pro.