Samsung

Pilot z panelami słonecznymi na wyposażeniu telewizorów Samsung

Samsung wpadł na ciekawy pomysł, który może zmienić podejście użytkowników do korzystania z pilota do telewizora. Do swojej nowej linii urządzeń, koreańska firma doda bowiem akcesorium wyposażone w panele słoneczne. Oznacza to, że do samego pilota nie będzie potrzeba już dodatkowych baterii.

Samsung, wraz z prezentacją swoich nowych telewizorów, zaprezentował również pilota oznaczonego jako Eco Remote. W tym przypadku mamy do czynienia z akcesorium, które posiada zarówno złącze USB typu C do ładowania, jak i specjalny panel z ogniwami słonecznymi znajdującymi się na tylnej obudowie pilota. Całość ma posłużyć do wydajnego uzupełniania energii, bez konieczności zaśmiecania środowiska bateriami oraz innymi odpadami.

Samsung

Samsung stawia na pilota z bateriami słonecznymi

Według Samsunga, nowy pilot do telewizora ma skutecznie przełożyć się na redukcję ton plastikowych odpadów rocznie. Całość ma być także bardziej przyjazna dla środowiska, z czym trudno się nie zgodzić. Patrząc na pilota Eco Remote od przodu, przypomina on wszystkie inne piloty Samsunga. Z tyłu jednak znalazło się miejsce na specjalne baterie słoneczne, które mają uzupełniać energię akumulatora w tym akcesorium. Koreańczycy szacują, że całkowita żywotność baterii wbudowanej w pilota wyniesie około 7 lat.

Sam pilot waży 31 gramów i jest wykonany z plastiku, który pochodzi w 30 proc. z recyklingu.

Warto wspomnieć także o tym, iż pilot Eco Remote od Samsunga jest tylko częścią wysiłków firmy w zakresie ochrony środowiska. Koreańczycy poinformowali również o rezygnacji z tuszu opierającego się o olej i w 2021 będą dostarczali do klientów pudełka do telewizorów, które będzie można wykorzystać w inny sposób, niż tylko wyrzucić do śmieci.

Pomysł Samsunga z nowym pilotem jest banalny. Ale za to jak bardzo skuteczny.