Samsung Galaxy Smart Tags

Samsung Galaxy Smart Tag – wiemy już, jak będzie wyglądał

Nie jest tajemnicą, że Samsung pracuje nad nowym akcesorium znanym jako Galaxy Smart Tag. Najnowsze informacje, które trafiły do sieci zdradzają, jak dokładnie może wyglądać wspomniane urządzenie koreańskiego producenta. Faktycznie cała konstrukcja przypomina mały kafelek. 

Samsung Galaxy Smart Tag to sprzęt, który może zostać wprowadzony na rynek już w styczniu 2020 roku. Do sieci przedostało się już sporo informacji na jego temat – ostatnio dowiedzieliśmy się między innymi, ile trzeba będzie za niego zapłacić. Tym razem kolejny przeciek potwierdza dokładnie, jak będzie wyglądało opisywane akcesorium. Całosć będzie przypominała swoisty kafelek z wymienną baterią. 

Samsung Galaxy Smart Tag

Samsung Galaxy Smart Tag niestety bez UWB

Wiadomo już, że Samsung Galaxy Smart Tag pojawi się w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz “owsianej”. Zaokrąglone akcesorium będzie miało specjalny przycisk znajdujący się na samym środku. Na jednej z krawędzi znajdzie się również miejsce na specjalny otwór, w którym użytkownik będzie mógł zaczepić smycz. Sam przycisk znajdujący się na obudowie Samsung Galaxy Smart Tag będzie można nacisnąć, a wbudowany brzęczyk będzie aktywowany bezpośrednio z poziomu samego smartfona. 

Samsung Galaxy Smart Tag będzie korzystał z Bluetooth w wersji 5.1 LE i od samego początku będzie zgodny z funkcją SmartThings Find. Całość będzie zasilana przy pomocy wymiennej baterii typu CR2032. 

Wygląda jednak na to, że Samsung nie zdecydował się wyposażyć swojego akcesorium w moduł GPS oraz moduł radiowy UWB – a szkoda. Sprawa jest jednak zapewne związana z samym użytkowaniem i wykorzystaniem baterii przez akcesorium. Korzystając z GPS czy UWB, sprzęt zużywałby jej za dużo, tym samym frustrując użytkowników zmuszając ich do częstej wymiany akumulatora. 

Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na premierę. Nad podobnymi lokalizatorami oznaczonymi jako AirTags pracuje również Apple.