Samsung

Samsung przygotowuje Galaxy Smart Tags

Samsung, wraz z premierą swoich nowych, flagowych smartfonów, może zaprezentować akcesorium, nad którym pracuje również Apple. Koreański producent miałby postawić na Smart Tags – inteligentne lokalizatory komunikujące się z urządzeniami mobilnymi.

Samsung może skorzystać z wydarzenia towarzyszącego premierze swoich flagowych smartfonów z serii Galaxy S21. Koreańska firma miałaby oprócz urządzeń mobilnych zaprezentować także drugi produkt, a mianowicie akcesorium oznaczone jako Smart Tags. Czym one będą? Mniej więcej tym, co Apple AirTags, które są opracowywane przez amerykańskiego producenta. Niczym więcej niż prostym lokalizatorem, pozwalającym na odnalezienie zgubionego sprzętu czy dowolnego przedmiotu.

Samsung Smart Tags – co na nas czeka?

Według jednego z popularnych influencerów na terenie Indii, Samsung Galaxy Smart Tags miały uzyskać oficjalną certyfikację na wspomnianym rynku. Całe akcesorium zostało oznaczone numerem kodowym EI-T5300. Idąc tym samym za nazwą urządzenia, śmiało możemy stwierdzić, iż będziemy mieli do czynienia ze swoistym, inteligentnym trackerem. To nie będzie także pierwszy tego typu sprzęt od Samsunga. Firma w przeszłości wydała już podobne akcesorium oznaczone nazwą „Samsung SmartThings Tracker”. Całość pojawiła się w 2018 roku i bazowała na połączeniu LTE.

Jest bardzo prawdopodobne, że nowe lokalizatory Samsunga będą korzystały z technologii UWB oraz Bluetooth do zlokalizowania elementów, do których zostaną bezpośrednio przyczepione. Biorąc pod uwagę datę certyfikacji całego akcesorium jest więcej niż prawdopodobne, że zostanie ono zaprezentowane podczas styczniowego wydarzenia pokazującego smartfony z serii Galaxy S21.

Obecnie liderem rynku trackerów pozostaje firma Tile. To wkrótce może się zmienić, bowiem tak, jak wspomniałem, Apple przygotowuje swoje autorskie rozwiązanie, które zapewne zostanie bardzo dobrze przyjęte przez klientów. Do gry najwyraźniej dołączy także Samsung.

Im więcej do wyboru, tym lepiej – przynajmniej dla nas jako użytkowników.