Samsung

Sztuczni ludzie od Samsunga pojawią się na urządzeniach z serii Galaxy

Samsung po raz pierwszy zaprezentował swoich sztucznych ludzi o nazwie NEON podczas targów CES 2020. Od tego czasu firma pracowała dalej nad wspomnianą technologią i różnymi przypadkami jej użycia. Wygląda na to, że niebawem NEON będzie gotowy do użycia dla szerszego grona użytkowników.

Samsung rozwija wraz z firmą STAR Labs specjalnych, sztucznych ludzi, którzy zostali wygenerowani przez sztuczną inteligencję – w tym przypadku mogą oni znaleźć zastosowanie w wielu różnych sprawach. Od bankowości, prezentowania wiadomości aż do handlu detalicznego. STAR Labs twierdzi, iż rozwiązanie oznaczone jako NEON już niebawem pojawi się na urządzeniach koreańskiego producenta.

Samsung rozwija NEON

Samsung nie wskazał jasno czy NEON będzie instalowany na urządzeniach z serii Galaxy czy też będzie również dostępny na sprzętach innych marek. NEON działa w oparciu o technologie, takie jak STAR Labs Core R3 oraz SPECTRA. Ta ostatnia z wymienionych dba o emocje, inteligencję, naukę oraz pamięć sztucznych ludzi. Co ciekawe, Samsung twierdzi, iż całe rozwiązanie będzie w stanie przejść popularny Test Turinga, kiedy zostanie ukończone.

Jak to działa? NEON zawiera wirtualny awatar generowany bezpośrednio przez sztuczną inteligencję – na pierwszy rzut oka nie da się go rozróżnić od zwykłego człowieka. Każdy z awatarów ma także własną, niepowtarzalną osobowość. Witryna Samsunga poświęcona projektowi rozwijanemu przy współpracy ze STAR Labs zdradza także, iż NEON można dostosować idealnie do swoich potrzeb.

Samsung

Czy komuś to potrzebne?

Korzystanie z awatarów jest dość powszechną praktyką stosowaną przez firmy w internecie. Rozwiązanie NEON jest jednak znacznie bardziej skomplikowane i pozwala na większą personalizację postaci, które będą komunikowały się z użytkownikiem.

Czy tego typu technologia trafi wkrótce na smartfony? Tego do końca nie wiadomo. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na więcej szczegółów.