Samsung Smart Monitor

Samsung Smart Monitor, czyli monitor, telewizor i aplikacje w jednym

Samsung postanowił ugryźć klasyczny monitor do komputera z innej strony. Koreańska firma zaprezentowała Samsung Smart Monitor, czyli urządzenie, które jest swego rodzaju kompromisem pomiędzy telewizorem, a monitorem przeznaczonym do pracy. I na tym jego możliwości się nie kończą.

Granica między monitorami, a telewizorami zaczęła się zacierać już jakiś czas temu. Większość osób wybiera zarówno monitor, jak i osobny telewizor do swojego mieszkania, ale Samsung postanowił pójść o krok dalej prezentując produkt, który przyda się tym z Was posiadającym mało miejsca w mieszkaniu. Co potrafi więc Smart Monitor?

Samsung Smart Monitor – hybryda monitora z telewizorem

Samsung Smart Monitor został wyposażony we własny moduł Wi-Fi, który ma pozwolić mu na łączność z innymi sprzętami. System operacyjny monitora to nic innego, jak Tizen, co pozwala zakładać, że całość będzie działała naprawdę sprawnie. Koreańska firma udostępnia użytkownikom możliwość łączenia się z Microsoft Office 365 lub innymi usługami, a także zdalnymi komputerami – zarówno w domu, jak i w innych miejscach.

Samsung Smart Monitor posiada także dostęp do Samsung Hub – użytkownicy mogą w ten sposób przesyłać strumieniowo treści z Netflixa, HBO czy YouTube. Do tego wszystkiego nie jest wymagane połączenie z telefonem, tak więc mamy tu do czynienia ze swoistym smart TV.

Samsung Smart Monitor

Dwa modele do wyboru

Samsung Smart Monitor będzie dostępny w wersji z przekątną ekranu na poziomie 27 albo 32 cali. Na ten moment inteligentne monitory można już kupić w USA, Kanadzie oraz Chinach. Na pozostałe rynki powinny trafić w ciągu kilku tygodni.

To coś więcej niż tylko ciekawostka – w niektórych przypadkach Samsung Smart Monitor może być bowiem wybawieniem dla osób, które chcą jednocześnie pracować i mieć dostęp do rozrywki, bez konieczności kupowania dodatkowego sprzętu.