Aplikacja SmartThings otrzymała nowy wygląd. Ma być jeszcze bardziej funkcjonalna

Aplikacja SmartThings otrzymała nowy wygląd. Ma być jeszcze bardziej funkcjonalna

Samsung pochwalił sie informacją o wdrożeniu szeregu zmian do aplikacji SmartThings, przeznaczonej dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Jak deklaruje producent, wprowadzone nowości mają sprawić, że obsługa aplikacji będzie szybsza i bardziej intuicyjna. Pojawiły się również nowe funkcjonalności.

Aplikacja SmartThings wyrasta na jedną z najważniejszych, jakie możemy spotkać na smartfonach i tabletach firmy Samsung. To właśnie z jej poziomu możliwe jest zarządzanie domową elektroniką wyprodukowaną przez koreańskiego producenta, ale nie tylko. Na liście kompatybilnych urządzeń znajduje się sporo produktów wyprodukowanych przez zupełnie innych dostawców, na przykład panele Nanoleaf.

Dzięki wprowadzonym zmianom, obsługa SmartThings ma być bardziej intuicyjna.

Samsung SmartThings – nowe zakładki

Interfejs SmartThings podzielony został na pięć zakładek, z których korzystać możemy w zależności od tego, jaką czynność mamy zamiar wykonać:

  • Ulubione – nowy ekran główny, na którym znajdziemy najczęściej używane urządzenia, sceny i usługi.
  • Urządzenia – pozwala na przeglądanie i zarządzanie urządzeniami, łączenie się z telewizorem, żarówkami, sprzętami AGD itp.
  • Życie – miejsce przeznaczone do odkrywania nowych możliwości SmartThings, takich jak kompatybilne usługi. Właśnie tu znaleźć można SmartThings Cooking, czyli autorski serwis Samsunga dla miłośników gotowania z wykorzystaniem inteligentnych urządzeń kuchennych.
  • Automatyzacje.
  • Menu.

Samsung już rozpoczął dystrybucję nowej wersji aplikacji SmartThings dla urządzeń z Androidem. Wersja dla iOS pojawi się już wkrótce.