Samsung
fot. Unsplash.com

Samsung ujawnia swoją długoterminową strategię w kontekście AI

Samsung podzielił się oficjalną, długoterminową strategią dla rozwoju sztucznej inteligencji. To wieści, które powinny ucieszyć wszystkich użytkowników. Koreańska firma postawi bowiem użytkownika w samym centrum swoich innowacji.

Nowa wizja Samsunga dotycząca sztucznej inteligencji ma niewiele wspólnego z komputerami – co może być zaskakujące. Koreańczycy nakreślają jednak pomysł, który ma pozwolić na opracowywanie algorytmów AI z uwzględnieniem rzeczywistych, ludzkich oczekiwań. Mówiąc konkretniej: Samsungowi chodzi o dostarczenie specjalnie zaprojektowanych doświadczeń dla użytkownika końcowego. Co stawia nas, jako klientów – w rewelacyjnej sytuacji.

Samsung rozwija sztuczną inteligencję

Długoterminowa wizja rozwoju sztucznej inteligencji przez Samsunga skupia się na człowieku – jest ona także przedłużeniem wysiłków Koreańczyków związanych z wprowadzaniem technologii AI tak szeroko, jak to tylko możliwe. Samsung atakuje wiele branż oraz odgałęzień, w których może implementować swoją sztuczną inteligencję.

Filozofia Samsunga ma zaczynać się od tego, czego chcemy my – użytkownicy. Mówiąc bardziej praktycznie, firmie chodzi o tworzenie rozwiązań, w których personalizacja będzie stawiana na piedestał, ponad wszystko inne. Jak to wyjdzie w praktyce? Zobaczymy. Warto pamiętać, że Samsung aktywnie rozwija sztuczną inteligencję, ale chociażby w przypadku swojego mobilnego, inteligentnego asystenta Bixby nie udało mu się odnieść znaczącego sukcesu.

Samsung

AI we wszystkich produktach?

Samsung jest na dobrej drodze do stworzenia kilku istotnych niespodzianek w świecie technologii, ale do tego wszystkiego potrzeba czasu. Firma ma tak duże zaplecze produktowe i działa w tak wielu segmentach, iż może być w stanie stworzyć spójny ekosystem zarządzany przez sztuczną inteligencję.

Oby jednak po drodze Samsung nie zgubił tego, co obiecał już teraz – koncentrację na samym użytkowniku. Jak wszyscy wiemy, z tym może być różnie, w pewnym momencie.