Scottie Go! Labyrinth Mobile - sympatyczny kosmita od teraz na smartfonie
fot. Scottie Go!

Scottie Go! Labyrinth Mobile – sympatyczny kosmita od teraz na smartfonie

Programowanie, w dzisiejszych czasach, przyciąga do siebie ogromną ilość osób. Ciężko powiedzieć, czy jest to spowodowane zwykłym zainteresowaniem tą tematyką, czy raczej wynagrodzeniem w sektorze IT. Coraz częściej programować uczą się młodsze osoby, którym z pewnością pomagają nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest Scottie Go!, łączące w sobie naukę i gry, czyli przyjemne z pożytecznym.

Scottie Go! w wersji mobilnej

Jak wspomniałem we wstępie, programowanie jest obecnie bardzo popularną formą aktywności zawodowej. Wiele ofert na rynku, czy ciekawy format pracy to tylko jedne z niewielu cech, jakie przyciągają wiele osób do tej dziedziny.

Jednak żeby zostać programistą najpierw trzeba się tego programowania nauczyć. Wiele osób zastanawia się, jak zainteresować swoje dziecko programowaniem, które na pierwszy rzut oka może wyglądać bardzo ciężko.

Właśnie dlatego polska firma BeCREO Technologies stworzyła grę Scottie Go!. Nie jest to jednak typowa gra, która ma służyć do odstresowania się po ciężkim dniu pracy czy nauki. Łączy ona w sobie walory naukowe, a jednocześnie zapewnia ciekawą rozrywkę zintegrowaną z elementami rzeczywistości rozszerzonej (AR). To połączenie ma pozwolić dzieciom łatwiej zrozumieć podstawy programowania, które następnie mogą rozwijać.

Scottie GO! będzie dostępne na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS (fot. Scottie Go!)
Scottie GO! będzie dostępne na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS (fot. Scottie Go!)

Scottie Go! opiera się na serii przygód kosmity Scottiego, któremu zabrakło paliwa i musiał awaryjnie wylądować na Asteroidzie. Aby pomóc Scottiemu należy zebrać kryształy zasilające jego pojazd, a gracz musi zaprogramować jego ruchy w taki sposób, aby pokonać ciekawe wyzwania. W każdej z 52 misji gracze muszą rozwiązać logiczne łamigłówki i układać kolejne programy do wykonania przez Scottiego.

Teraz klasyczna wersja Scottie Go! zyskuje całkiem nową formę. Wystarczy pobrać aplikację ze Sklepu Play lub App Store, a następnie wydrukować karty, potrzebne do odpowiedniego prowadzenia robota. Na początek, za darmo, dostępne jest pierwsze 10 poziomów. Jeśli taka forma nauki Wam się spodoba, możecie dokupić kolejne poziomy w aplikacji.

Oczywiście, nie każdy posiada w swoim domu drukarkę. Dla takich osób przewidziano rozwiązanie w postaci klasycznej, pudełkowej wersji gry, którą można kupić stacjonarnie, jak i online.

Zobacz także: