Siemens Smart Infrastructure - niemiecki gigant dostarczy rozwiązania dla inteligentnych biurowców

Siemens Smart Infrastructure – niemiecki gigant dostarczy rozwiązania dla inteligentnych biurowców

Współczesne biurowce wyposażone są w szereg udogodnień technicznych, które pozwalają na lepsze zarządzanie ich powierzchnią i ograniczenie wydatków ponoszonych tytułem jej utrzymania. Coraz częściej pojawiają się również całe systemy, które w swoich zamierzeniach idą krok dalej, dostarczając rozwiązania jeszcze bardziej zoptymalizowane i jeszcze bardziej przyjazne użytkownikom. Do grona twórców tychże systemów właśnie dołączył Siemens, inaugurując działalność swojego nowego działu w Indiach.

Zakupiona technologia zacznie na siebie zarabiać

Powstanie Siemens Smart Infrastructure nie byłoby możliwe, gdyby nie doszło do przejęcia dwóch firm z Doliny Krzemowej: Comfy i Enlighted. Pierwsza z nich zajmowała się badaniami nad zapewnieniem wysokiego komfortu w środowisku pracy, z kolei druga oferowała urządzenia internetu rzeczy, takie jak wielofunkcyjne czujniki, integrujące je sieci i oprogramowanie służące do zarządzania nimi.

Z doświadczenia dwóch zakupionych spółek udało się wypracować kompletne rozwiązanie dedykowane wszystkim tym, którzy chcą poczynić szereg optymalizacji swojego biura, sprawiając, by pracownicy mogli skupić się na wykonywaniu swoich zadań z pełną efektywnością. Rozwiązanie Siemensa pomaga w zapewnieniu właściwego wykorzystania środowiska pracy, optymalizacji posiadanych zasobów, a dzięki sieci czujników może również dbać o bezpieczeństwo.

Co istotne, nowa technologia może być stosowana zarówno w nowych, jak i już powstałych budynkach biurowych. Można połączyć ją z już istniejącymi systemami w budynku, na przykład tymi odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Wszystko to przy wykorzystaniu interfejsu, który zgodnie z zapewnieniami producenta ma być przejrzysty i przyjazny użytkownikom.

Jedno, by rządzić wszystkimi

Rozwiązanie Siemens Smart Infrastructure integruje w sobie programyu Desigo CC i Desigo Room Automation. CC to narzędzie do zarządzania budynkiem, Room Automation pomaga w sterowaniu jego inteligentnym wyposażeniem. W połączeniu z możliwością integracji dotychczasowego wyposażenia jest to więc rozwiązanie kompleksowe. Jak przekonuje niemiecka firma, dzięki jego wdrożeniu budynki mają być bardziej zwinne, współpracujące, skomunikowane i odporne na zjawiska niepożądane. Producent podkreśla, że wydajność pracowników, którzy swoje zadania wykonują na nowoczesnych powierzchniach biurowych jest zauważalnie wyższa, dlatego inteligentne biuro to wydatek, który może się szybko zwrócić.