Ten smart termometr nie potrzebuje baterii

Ten smart termometr nie potrzebuje baterii

Wielu z was na pewno zdarzyła się sytuacja, gdy chcieliście sobie zmierzyć temperaturę, ale wasz cyfrowy termometr przestał działać. To już przeszłość. Nowy termometr firmy BCool zmierzy temperaturę ciała w kilka sekund i w dodatku bez konieczności wymiany baterii.

Funkcje smart

Podstawową funkcją BCool smart thermometer jest oczywiście pomiar temperatury ciała. Zamiast wkładać urządzenie pod pachę, tak jak większość starszych cyfrowych termometrów, wystarczy przesunąć czujnikiem wzdłuż czoła i… gotowe. Wynik zostaje podany na wyświetlaczu.

Dodatkowo, na telefon możemy ściągnąć aplikację BCool, do której termometr przekaże wynik pomiaru. W aplikacji możemy oczywiście dodawać adnotacje, na przykład jak się w dniu korzystania z urządzenia czuliśmy lub jakie mieliśmy objawy choroby.

W aplikacji nie zabrakło również możliwości dodawania większej liczby użytkowników, co na pewno sprawdzi się w przypadku rodzin z dziećmi.

Zero problemów

BCool smart thermometer eliminuje podstawowe problemy, występujące w starszych generacji termometrach. To, co chyba oczywiste, to fakt, że nie ma on rtęci, niegdyś niezbędnej do wskazywania odpowiedniej liczby stopni. Rtęć jest wysoko toksyczna i w przypadku stłuczenia takiego akcesorium narażamy swoje zdrowie.

Ten smart termometr nie potrzebuje baterii

Kolejnym, równie ważnym plusem, jest brak baterii. Aby „naładować” smart termometr firmy BCool wystarczy wstrząsnąć nim kilka razy i będzie on już gotowy do dalszej pracy. Dodatkowo, urządzenie jest zrobione z materiałów z recyklingu oraz odporne na wodę.

Z chęcią przetestowałbym tego typu produkt. Mam dość nieprzyjemne doświadczenie z kilkoma różnymi termometrami cyfrowymi, z których każdy pokazuje inną wartość pomiaru temperatury. Te wkładane pod pachę nie są ani wygodne, ani dokładne, ze względu na konieczność leżenia w bezruchu i w przypadku poruszenia często test zostaje przerwany.

W innych posiadanych przeze mnie termometrach po kilku latach problemem staje się bateria. Wyświetlacz zaczyna świecić gorzej, a wyniki są coraz bardziej losowe, natomiast wymiana takiego akumulatora wymaga rozkręcenia całego urządzenia.

Cena BCool smart thermometer nie jest jeszcze znana, natomiast ma być mniejsza niż 79 dolarów. Produkt ma być dostępny pod koniec 2022 roku. Być może wyposażenie się w takie urządzenie pozwoliłoby na zakończenie frustracji powodowanej innymi termometrami, jakie posiadam w domu.