Smart zegarek Lenovo ze wsparciem dla Alexy

Smart zegarek Lenovo ze wsparciem dla Alexy

Na większości szafek nocnych, oprócz lampki, swoje miejsce znajdują wszelkiego rodzaju zegarki wyposażone w budzik, a często także w inne dodatkowe funkcje. Często zdarza się jednak, że taki sprzęt jest mocno niedopracowany, albo najzwyczajniej w świecie tandetny. Lenovo pokazało jednak, że można zrobić porządny smart zegarek na szafkę nocną, dzięki któremu nasz portfel nie ucierpi.

Zegarek na szafkę nocną

To, co jako pierwsze wyróżnia się patrząc na nowy produkt Lenovo, to jego design. Wygląda on bardzo estetycznie i dostępny jest w dwóch kolorach: niebiesko-szarym oraz czerwonym. Obie wersje, ze względu na delikatność kolorów, na pewno wpasują się do większości wnętrz.

Na dość sporej wielkości wyświetlaczu, oprócz dużej godziny, znajdziemy także informacje o dniu tygodnia, temperaturze oraz wilgotności. Dodatkowo, ekran nie będzie przeszkadzał nam w ciągu nocy. W ciemności automatycznie zmniejszy swoją jasność, co pozwoli nam bez problemu zasnąć.

Smart zegarek Lenovo ze wsparciem dla Alexy

Urządzenie ma wbudowany port USB, służący do ładowania naszego telefonu, a także zostało wyposażone w głośnik o mocy 3 W, na którym możemy odtwarzać podcasty, audiobooki a także muzykę z serwisów streamingowych.

Funkcje smart

Zegarek zegarkiem, ale w jaki sposób jest on inteligentny? Firma Lenovo wyposażyła swój Smart Clock we wbudowanego asystenta Amazon Alexa. Wiąże się z tym to, że jego funkcjonalność praktycznie nie odbiega od Echo – oddzielnie kupowanego smart głośnika. Za pomocą zegarka Lenovo można sterować wszystkimi urządzeniami smart home kompatybilnymi z Alexą.

Oprócz tego Alexę można wykorzystać do sprawdzania pogody czy ustawiania budzika. Możliwości jest bardzo wiele. Na urządzeniu nie zabrakło również przycisku do wyłączania mikrofonu oraz guzika do uruchamiania asystenta.

Smart zegarek Lenovo ze wsparciem dla Alexy

Firma Lenovo pomyślała również o możliwości opcjonalnego rozszerzenia funkcjonalności głośnika. Pierwszym dostępnym akcesorium jest dock, służący jako lampka nocna o ośmiu różnych trybach wyświetlania kolorów. Na razie jest to jedyny dodatek, natomiast możliwe, że z biegiem czasu pojawi się ich więcej.

Jeśli chodzi o cenę Lenovo Smart Clock Essential, wynosi ona jedynie 59,99 dolarów. Według mnie jest to odpowiednio wyceniony produkt. Nie dość, że zastępuje on zegarek, termometr oraz higrometr, to również oferuje wbudowanego asystenta, którego nie trzeba dokupować jako oddzielny przedmiot na szafce nocnej.