Snap

Powstaje druga generacja okularów AR Snap Spectacles

Snap podjął kolejną próbę opracowania okularów multimedialnych. Tym razem jednak firma wyjdzie nieco dalej niż w przypadku modelu Spectacles i zaoferuje swoim użytkownikom dostęp do rozszerzonej rzeczywistości.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, nowe okulary od Snap będą w stanie nakładać warstwy i efekty AR na otaczające środowisko bez konieczności korzystania z aparatu smartfona. Pierwszymi klientami, podobnie jak w przypadku okularów od Apple mają być programiści, ale można zakładać, że będzie to produkt, który trafi także na masowy rynek. Snapchat chciałby, aby to programiści stworzyli dodatkowe rozwiązania, które rozszerzą funkcjonalność okularów. Sprytnie.

Snap stworzy nowe okulary AR

Plotki mówią, iż Snap będzie chciał pokazać swoje nowe okulary AR podczas konferencji dla programistów, która odbędzie się w maju bieżącego roku. Współzałożyciele firmy już od dłuższego czasu mówili coraz więcej na temat tego sypu sprzętu, dlatego nie należy traktować tego w kategorii zaskoczenia czy czegoś dotychczas nieplanowanego.

Spectacles w wersji AR mogą dać marce znaczącą przewagę nad innymi firmami technologicznymi, które również opracowują swoje okulary do rozszerzonej rzeczywistości – mam tu na myśli między innymi Apple, Facebooka czy Niantic, twórcę gry Pokemon GO.

Oprócz okularów AR, Snap ma także opracowywać specjalnego drona do… selfie. Firma zainwestowała 20 milionów dolarów w markę Zero Zero Robotics, która będzie odpowiedzialna za zbudowanie składanego drona z kamerą wysyłającą obraz wprost do aplikacji Snapchat.

No cóż, plany brzmią naprawdę nieźle. Więcej już w maju!