Sonos Beam

Dolby Atmos i muzyka w jakości Ultra HD to atuty drugiej generacji soundbara Sonos Beam

Firma Sonos podejmuje kolejne kroki, by o jakości dźwięku płynącego z jej produktów można było wypowiadać się w samych superlatywach. W tym celu właśnie odświeżono jeden z najpopularniejszych soundbarów w ofercie – Sonos Beam. Jego druga generacja, dzięki wsparciu dla najnowszych technologii poprawiających jakość dźwięku, ma w tym aspekcie znacząco przewyższyć poprzednika.

Droga do doskonałości

Z przesłanego komunikatu dowiadujemy się, między innymi, tego, jak bardzo skomplikowana jest droga urządzeń Sonos od koncepcji do finalnego produktu, jaki znaleźć można na sklepowych półkach. Szczególnie ciekawą rolę odgrywa w nim Rada Dźwięku Sonos, składająca się z inżynierów dźwięku, producentów muzycznych, laureatów nagród Grammy i Oskarów. Dzięki temu, że sprzęt osłuchiwany jest przez profesjonalistów, oferowany dźwięk ma być dokładnie taki, jak zakładał producent danego utworu.

Dodatkowo, charakterystykę brzmienia nadaną przez profesjonalistów, można dopasować do pomieszczenia, w którym znajduje się głośnik Sonos. Wszystko to za sprawą technologii Trueplay, dostępnej w aplikacji towarzyszącej dla smartfonów iPhone.

Sonos Beam (Gen. 2)
Sonos Beam (Gen. 2)

Taki jest Sonos Beam (Gen. 2)

Sam producent zwraca uwagę na następujące atuty nowego soundbara w ofercie:

  • 3D Audio z Dolby Atmos;
  • Poprawiony dźwięk w tym samym rozmiarze;
  • Elegancki design;
  • Ekologiczne opakowanie.

Osobiście uważam jednak, że najciekawsze zmiany objęły samo odtwarzanie muzyki, zwłaszcza tej w wysokiej rozdzielczości.

Sonos Beam (Gen. 2)
Sonos Beam (Gen. 2)

Amazon Music Ultra HD i Dolby Atmos Music na liście obsługiwanych technologii

Istotną nowością, która pojawi się w niemal wszystkich urządzeniach marki Sonos (na wybranych rynkach do końca 2021 roku) będzie możliwość odtwarzania utworów w wysokiej rozdzielczości (24-bit, 48 kHz) dzięki Amazon Music Ultra HD, dostępnemu w ramach Amazon Music Unlimited. Pojawi się również wsparcie dla Dolby Atmos Music i DTS Digital Surround.

Niestety, usługa Amazon Music Unlimited nie jest dostępna w Polsce, dlatego nabywcy soundbarów (a także innych, kompatybilnych urządzeń Sonos) nie będą mogli skorzystać z jej atutów. Wszystkie pozostałe, w przypadku drugiej generacji Sonos Beam, dostępne będą w cenie 2199 złotych, bo właśnie na tyle został wyceniony nowy głośnik.

Zainteresowani będą mogli nabyć swój egzemplarz już 5 października.