Sonos Roam

Sonos Roam – nowy głośnik przenośny z przydatnymi funkcjami

Sonos Roam to nowy głośnik amerykańskiego producenta. W przypadku tego sprzętu firma postawiła na zgrabną obudowę oraz w pełni bezprzewodową konstrukcję. Sonos Roam ma także mnóstwo innych, ciekawych funkcji – w tym wsparcie dla asystentów głosowych.

Sonos Roam został zaprezentowany jako mała konstrukcja, która będzie w stanie wykrzesać z siebie wysoką jakość dźwięku. Urządzenie działa w oparciu zarówno o moduł Wi-Fi, jak i Bluetooth i jest w stanie się między nimi przełączać. Sonos, w przypadku modelu Roam, chce zachęcić wszystkich klientów do brania głośnika ze sobą wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe.

Niezależnie od tego, czy korzystamy z niego w mieszkaniu czy też na zewnątrz.

Sonos Roam

Sonos Roam – co potrafi?

Sonos Roam łączy się ze źródłem dźwięku jednocześnie za pośrednictwem Bluetooth oraz Wi-Fi i jest w stanie automatycznie przełączać się między urządzeniami, z których korzysta użytkownik. Producent promuje funkcję Sonos Swap, która pozwala na odtwarzanie muzyki z najbliższego sprzętu znajdującego się w pobliżu samego głośnika. Sonos Roam wspiera także ponad 100 serwisów streamingowych, w tym oczywiście Spotify czy Apple Music.

W urządzeniu amerykańskiego producenta nie zabrakło także wsparcia dla asystentów głosowych, takich jak Asystent Google czy Amazon Alexa oraz technologii Air Play 2 pozwalającej przesyłać muzykę bezpośrednio ze smartfona czy tabletu. Sonos deklaruje, że głośnik Roam jest w stanie działać do 10 godzin na jednym ładowaniu oraz do 10 dni w trybie czuwania – sprzęt ładuje się za pośrednictwem kabla USB typu C lub ładowarki bezprzewodowej w standardzie Qi.

Sonos Roam

Sonos Roam może być połączony w parę z drugim głośnikiem tego typu lub innymi systemami producenta. Warto wspomnieć, że konstrukcja wspiera certyfikat IP67, gwarantując odporność na zachlapania czy zabrudzenia.

Sonos Roam będzie dostępny w przedsprzedaży na stronie producenta. Produkt pojawi się w sklepach 20 kwietnia bieżącego roku.

Cena? 799 złotych.