Sony
fot. Sony

Airpeak – wejście Sony na rynek dronów

Sony rozgląda się za wejściem na zupełnie nowy rynek. Firma zapowiedziała projekt Airpeak, który zakłada stworzenie dronów przez japońskiego producenta. Bardzo możliwe, że w tym przypadku będą one przeznaczone dla mniej zaawansowanych użytkowników, którzy po prostu chcieliby sobie polatać i uwiecznić wybrane chwile na fotografiach czy materiałach wideo.

Sony poinformowało, iż zaczyna rozwijać linię produktów Airpeak. Obecnie nie wiadomo jeszcze dokładnie, co wejdzie w jej skład, ale śmiało można zakładać, że będą to drony przeznaczone dla przeciętnego konsumenta. Wnioski tego typu płyną z oficjalnego teasera, którym podzieliła się japońska marka. Co prawda trwa on jedynie 15 sekund i nie jest zbyt szczegółowy, ale pokazuje najważniejsze – łopatkę śmigła, tym samym rozwiązując co nieco z zagadki.

Sony chce produkować drony

Sony swoimi nowymi produktami z serii Airpeak chce wspierać kreatywność twórców wideo oraz pozwolić całej branży rozrywkowej ewoluować jeszcze szybciej. Wygląda więc na to, że faktycznie będziemy mieli do czynienia z dronami do podstawowych zastosowań, które będą mogły śmiało powalczyć z konstrukcjami, które oferuje chociażby DJI.

Sony nie zdradziło niestety niczego więcej na temat swoich nowych dronów z serii Airpeak, jednak firma poinformowała, że podzieli się większą ilością szczegółów w nadchodzących miesiącach. Można więc w takim razie założyć, że pierwszy sprzęt ze wspomnianej serii Airpeak pojawi się na rynku dopiero w 2021 roku.

Własne technologie od A do Z?

Drony Sony Airpeak mogą zostać wyposażone w fotograficzne możliwości oferowane przez japońskiego producenta, co byłoby zdecydowanie najlepszą opcją. Wiadomo od dawna, że to właśnie Sony robi jedne z najlepszych sensorów do aparatów fotograficznych.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na więcej informacji – szczególnie tych dotyczących finalnej ceny urządzeń japońskiego producenta.

Te wpisy też mogą Cię zainteresować: