Sony

Sony zapowiedziało nowe kontrolery VR do PlayStation 5

Sony oficjalnie zaprezentowało swoje nowe kontrolery VR przeznaczone dla konsoli PlayStation 5. Akcesorium w kształcie kuli bardziej przypomina świeży produkt niż istniejące już kontrolery ruchu PlayStation Move. W przypadku opisywanego zestawu, użytkownicy znajda również tę samą technologię „adaptive trigger”, która działa w klasycznych padach do PS5.

Sony zaprezentowało nowe kontrolery do VR, które mają działać wraz z konsolą PlayStation 5. Na pierwszy rzut oka wyglądają one na bardzo komfortowe i nieco futurystyczne. Cała konstrukcja posiada także specjalne, haptyczne sprzężenie zwrotne oraz jest w stanie wykrywać palce, bez konieczności naciskania poszczególnych obszarów przez użytkownika.

Sony twierdzi, iż dzięki temu gracze będą mogli wykonywać bardziej naturalne gesty rękami podczas rozgrywki.

Sony

Sony prezentuje nowe kontrolery do VR

Każdy z nowych kontrolerów pokazanych przez Sony będzie oczywiście kompatybilny z nowym zestawem VR japońskiego producenta, za pomocą pierścienia znajdującego się w dolnej części kontrolera. Patrząc po zdjęciach, same kontrolery wyglądają także na ulepszone względem modelu PS Move – uwagę zwraca przede wszystkim ich wspomniana ergonomia.

Sony

Prototypy nowych kontrolerów do VR od Sony już wkrótce trafią do rąk użytkowników, którzy będą mieli za zadanie je przetestować. Sony nie pokazało jeszcze swojego nowego zestawu do VR przeznaczonego dla konsoli PlayStation, jednak zapowiedź samych kontrolerów może być wstępem do prezentacji kolejnych technologii i rozwiązań japońskiego producenta.

Sony nie planuje jednak wypuścić nowego zestawu VR dla konsoli PS5 w 2021 roku.