Czy głośnik może być modnym dodatkiem? Spójrzcie na to, co zrobiło Sony

Czy głośnik może być modnym dodatkiem? Spójrzcie na to, co zrobiło Sony

Głośniki stały się jednym z najważniejszych elementów wyposażenia naszych mieszkań. To wcale nie dziwi, wszak uwielbiamy, jak wnętrza naszych najbardziej intymnych pomieszczeń wypełnia ulubiona muzyka. Często to właśnie dźwięki sprawiają, że w danym miejscu czujemy się tak dobrze, jak nigdy. Pozostaje jedynie problem, jak sprawić, by elektronika użytkowa nie gryzła się z pozostałymi dodatkami w naszym mieszkaniu? Sony LSPX-S3 zapowiada się na bardzo ciekawe rozwiązanie tego problemu.

W jaki sposób sprawić, by głośnik stał się modnym dodatkiem do wnętrza? Zgodnie z przepisem, według którego zadziałało Sony, należy wykonać go ze szkła, nadać mu atrakcyjną wizualnie formę oraz ozdobić oświetleniem, które niczym płomień świecy rozświetli wnętrze w rytm wydobywających się odgłosów. Brzmi ciekawie? To spójrzcie, jak wygląda w świetle dziennym:

Sony LSPX-S3 fot. Sony
fot. Sony

A tak prezentuje się w półmroku:

Sony LSPX-S3 fot. Sony
fot. Sony

Sony LSPX-S3 – słowo o specyfikacji

Fakt wykonania głośnika ze szkła organicznego wykorzystali również inżynierowie dźwięku. Zaimplementowano tu technologię Advanced Vertical Drive, która przy pomocy trzech siłowników, wprawia szkło w drgania. W ten sposób tworzywo, z którego wykonano głośnik staje się głośnikiem wysokotonowym, podkreślającym szczegóły brzmienia muzyki. Pamiętano również o standardowym, dynamicznym głośniku średniotonowym z membraną o średnicy 46 milimetrów. Pełnię brzmienia uzupełnia membrana basowa.

Sony LSPX-S3 fot. Sony
fot. Sony

Głośniki Sony LSPX-S3 wspierają kodek dźwięku wysokiej rozdzielczości LDAC, a dysponując dwoma sztukami można połączyć je w parę by uzyskać efekt stereo.

Co istotne, ten efektowny głośnik posiada również funkcję zasilania z baterii. Umieszczone wewnątrz ogniwo pozwala na 8 godzin słuchania muzyki, a do ładowania służy standardowe gniazdo USB-C.

Poza wspomnianym wcześniej efektem płomienia świecy pulsującego w rytm muzyki, użytkownik może wybrać jeden z trzech pozostałych trybów świecenia oraz jeden z 32 poziomów jasności.

Dostępność w Polsce

Chcielibyście kupić ten ciekawy głośnik? Już możecie odkładać pieniądze. Pojawi się w sklepach w sierpniu bieżącego roku. Jeżeli tylko cena nie okaże się zaporowa, z pewnością wielu miłośników nowoczesnego wzornictwa i dobrej muzyki zdecyduje się na jego zakup.