Sony
fot. Sony

Sony rozdaje adaptery PSVR do PlayStation 5

Sony zorientowało się, że zestawy PSVR mogą być problemem dla osób, które będą przechodziły ze starszych generacji konsoli. Japończycy zadbali o całą sprawę i rozdają specjalne adaptery, które pozwolą użytkownikom korzystać z opisywanego akcesorium nawet z nową generacją konsol.

Wygląda na to, że PlayStation VR nie będzie w żaden sposób problematyczne dla posiadaczy PlayStation 5. PSVR to nic innego, jak zestaw do wirtualnej rzeczywistości, który współpracuje z konsola japońskiego producenta. Sony nie zdradziło czy planuje w najbliższych latach premierę drugiej generacji sprzętu, ale japoński gigant nie ma zamiaru zostawiać swoich klientów na lodzie.

Sony rozdaje adaptery PSVR

Na oficjalnej stronie internetowej PlayStation można wejść w specjalną sekcję, która przeznaczona jest dla osób posiadających zestaw PSVR. W zakładce użytkownicy mogą odebrać adapter współpracujący z konsolą PlayStation 5 w całości za darmo.

Wystarczy wejść pod ten link i wpisać numer seryjny akcesorium, które posiadacie w domu. Sony nie poinformowało co prawda, w jakich dokładnie regionach działa oferta, ale bardzo możliwe, że będzie ona przeznaczona dla osób z całego świata. Nic nie szkodzi spróbować. Można tylko zyskać.

Sony
fot. Sony

Japończycy mają coś w zanadrzu?

PSVR ma już swoje lata, ale Sony nie chce zdradzić większej ilości informacji na temat jego ewentualnego następcy. Japońska firma może przygotowywać kolejne akcesorium do wirtualnej rzeczywistości, ale zapewne znajduje się ono dopiero w powijakach. Warto przypomnieć, jak dużą tajemnicą do pewnego momentu była konsola PlayStation 5. To samo może czekać zestaw PSVR drugiej generacji.

Miło jednak, że firma myśli o użytkownikach starszego akcesorium.