Sony

Sony SRS-RA5000 – inteligentny głośnik z dźwiękiem 360

Sony wprowadzi na rynek dwa nowe, bezprzewodowe głośniki oznaczone jako SRS-RA5000 oraz SRS-RA3000. Urządzenia charakteryzują się możliwością odtwarzania dźwięku w 360-stopniach i pozwalają na skorzystanie z inteligentnych asystentów. To, co przykuwa oko, to również design opisywanych sprzętów.

Nowe głośniki bezprzewodowe Sony wywodzą się z dwóch prototypów, które firma wykorzystywała podczas targów CES 2020 oraz CES 2019. W tym przypadku jednak Japończycy w końcu dojrzeli do tego, aby wydać swoje sprzęty w wersji na rynek konsumencki. Co więc czeka osoby, które zainteresują się nowymi modelami?

Sony SRS-RA5000 i SRS-RA3000 – ładne głośniki bezprzewodowe

Głośnik Sony SBS-RA5000 wykorzystuje do działania łącznie siedem przetworników: trzy skierowane do góry, trzy z boku oraz centralnie zamontowany głośnik niskotonowy. RA3000 ma z kolei pięć przetworników: dwa głośniki wysokotonowe, dwa pasywne radiatory oraz jeden, pełnozakresowy głośnik.

Oba sprzęty zostały „zawinięte” w materiałową osłonę z brązowymi lub srebrnymi akcentami i maskownicami. Sprzęt będzie dostępny w ograniczonej liczbie kolorów.

Sony

Oba głośniki Sony oferują szeroki zakres łączności bezprzewodowej – w tym Bluetooth, Wi-Fi, Spotify Connect oraz Google Cast. Konstrukcje korzystają także z aplikacji Google Home lub Amazon Alexa w celu kontrolowania ich przy pomocy głosu za pomocą odpowiedniego asystenta. Sony pozwala także na podłączenie modelu SRS-RA5000 oraz SRS-RA3000 do telewizorów z serii Bravia w celu polepszenia docelowej jakości dźwięku.

Oba głośniki będą dostępne w sprzedaży już od początku lutego 2021 roku. Nie wiadomo, ile trzeba będzie za nie zapłacić w Polsce, ale jeden z brytyjskich sklepów zdradził potencjalne kwoty. To, odpowiednio, 500 funtów w przypadku modelu RA5000 oraz 280 funtów w przypadku modelu RA3000.