Grasz na gitarze? Google pomoże ci ją nastroić
fot. Jan Kopriva/Pexels

Grasz na gitarze? Google pomoże ci ją nastroić

Google pomaga w wielu aspektach naszego życia. Pozwala się dokształcić i rozwinąć, poprawić sobie humor sucharami opowiadanymi przez Asystenta czy pomóc w wielu aspektach życia. Nowością w wyszukiwarce Google jest stroik gitarowy, po który może sięgnąć każdy zainteresowany.

Nowe technologie w służbie muzykom

Smartfony, tablety czy laptopy wykorzystywane mogą być zarówno w zaawansowany sposób, np. do obróbki muzyki, jej tworzenia czy miksowania, jak również do podstaw – wyświetlania nut czy właśnie strojenia instrumentów. Dotychczas, aby tego dokonać, trzeba było sięgać po jeden z dostępnych w sklepach z aplikacjami programów. Google stwierdziło jednak, że da się dużo prościej.

Jasne, o włączenie stroika można poprosić również Asystenta Google, ale nowość w postaci stroika gitarowego została teraz zaimplementowana bezpośrednio w wyszukiwarkę Google. Oznacza to, że nie potrzebujemy urządzenia obsługującego Google Assistant, by móc skorzystać z tej funkcji – wystarczy mieć sprzęt z mikrofonem, któremu oczywiście zezwolimy na jego użycie.

Aktualnie wystarczy jedynie odpalić przeglądarkę Google i wpisać hasło “google tuner”. Po chwili naszym oczom ukazuje się plansza, która wymaga jedynie włączenia mikrofonu. 

Grasz na gitarze? Google pomoże ci ją nastroić

Jeśli obawiacie się o skuteczność strojenia, obawy te mogą okazać się słuszne – wszystko bowiem zależy od jakości mikrofonu w Waszych urządzeniach. Lepiej korzystać z tego stroika z poziomu telefonu niż laptopa – z reguły to właśnie smartfony mają bardziej czułe mikrofony.

Ja też chciałam grać na gitarze… 😉

Nigdy nie miałam okazji nauczyć się grać na gitarze, choć przez pewien okres mojego życia mnie to jarało. Poszłam nawet na przesłuchanie do szkoły muzycznej, ale ze względu na długie palce skierowano mnie na klarnet, a gitara pozostała gdzieś w cieniu. Ostatecznie moja kariera muzyczna zakończyła się szybciej niż się zaczęła, ale to nawet lepiej – życie zweryfikowało, że to jednak sport jest mi przeznaczony. A nieco później – nowe technologie, o których możecie czytać zarówno na łamach oiot.pl, jak i mojego drugiego portalu, tabletowo.pl