Syrp Genie Micro
fot. Syrp

Syrp Genie Micro prostym sposobem na zdalne sterowanie aparatem

Wiele nowych aparatów ma już opcję łączenia się z telefonem za pomocą specjalnej aplikacji. Syrp Genie Micro przychodzi na pomoc zarówno tym, którzy opcji tej nie mają, ale także tym, którym możliwości tego rozwiązania nie wystarczają.

Inteligentny sterownik aparatu

O ile aplikacje do sterowania aparatami przygotowywane przez ich producentów, najczęściej oferują nam takie funkcje, jak podgląd na żywo czy zmianę dowolnych ustawień i pobieranie wykonanych już zdjęć, to niestety nie zawsze bywają idealne. Największym minusem jest jednak fakt, że najzwyczajniej w świecie, nie każdy aparat ma taką opcję.

Na pomoc przychodzi firma Syrp, wraz ze swoim najnowszym produktem Genie Micro. Ten mały krążek mocowany na “gorącą stopkę” (czyli tam, gdzie zazwyczaj mocuje się np. dodatkowe lampy błyskowe) ma za zadanie umożliwić kontrolowanie naszego aparatu, za pomocą aplikacji na telefonie.

Syrp Genie Micro prostym sposobem na zdalne sterowanie aparatem
fot. Syrp

Naładowanego Genie Micro do samego aparatu podłączyć możemy na dwa sposoby – albo przy użyciu prostego kontrolera migawki (najczęściej realizowane jest to poprzez gniazdo miniJack) lub przez USB (tutaj mamy do wybór między micro, mini lub też Typ C). Pierwsza metoda pozwala nam jedynie na proste wykonywanie zdjęć, podczas gdy druga da nam dostęp do całego wachlarza dostępnych ustawień.

Za pomocą specjalnej aplikacji od Syrp, dostosować będziemy mogli takie parametry, jak przysłona, czas naświetlania czy wartość ISO. Oprócz możliwości zmiany ustawień, do dyspozycji użytkownika trafią również tryby tworzenia filmów typu timelapse. 

Timelapse wyrwane z National Geographic

To właśnie w przypadku timelapse Genie Micro okaże się wyjątkowo przydatnym gadżetem. Za jego pomocą ustawić możemy automatyczne zmiany wymaganych ustawień, aby każde składowe zdjęcie wyglądało jak najlepiej. Jeśli nie ufamy automatom, teraz będziemy mogli dokonać takich zmian również i ręcznie, bez obawy że poruszymy nasz aparat.

Syrp Genie Micro prostym sposobem na zdalne sterowanie aparatem
fot. Syrp

Brak konieczności zbliżania się do urządzenia jest kolejną zaletą Genie Micro. Przydać ma się to głównie podczas tworzenia filmów poklatkowych, lub też w przypadku wywiadów, podczas których nadal powinniśmy zachowywać wszystkie zalecenia związane z epidemią.

Syrp przewidział również scenariusze, w których chcielibyśmy kontrolować kilka aparatów jednocześnie, dodając wsparcie dla zarządzania kilkoma Genie Micro z poziomu jednej aplikacji.

Urządzenie już teraz dostępne jest do kupna za 160 dolarów na stronie producenta, gdzie znajdziemy również listę obsługiwanych aparatów.