sztuczna inteligencja
fot. Unsplash.com

Sztuczna inteligencja Google zamieni strony internetowe w wideo

Sztuczna inteligencja od Google będzie w stanie zamienić stronę internetową w interaktywny materiał wideo. Wszystko to przy wykorzystaniu odpowiednich algorytmów. Google chce, aby tego typu rozwiązanie działało w sposób w pełni automatyczny, wygodny nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Sztuczna inteligencja od Google znalazła kolejne zastosowanie. Tym razem amerykańska firma stworzyła specjalne narzędzie oznaczone jako Google URL2Video, które ma pomagać przekształcać witryny internetowe w krótkie filmy. Użytkownik będzie musiał jedynie podać dane wyjściowe, czas trwania materiału oraz współczynnik proporcji dla samego wideo. Narzędzie próbuje samodzielnie zachować język projektowy strony źródłowej i wykorzystuje do filmu wszystkie elementy, takie jak tekst, obrazy czy klipy.

sztuczna inteligencja
fot. Google

Sztuczna Inteligencja dla każdego

Aby wytrenować swój model do sztucznej inteligencji, Google przeprowadziło wywiady z projektantami w celu określenia ważnych aspektów strony internetowej pochodzących z heurystyki. Na podstawie tych parametrów, algorytmy analizują stronę i oceniają kluczowej jej elementy. Następnie na podstawie warunków dostarczonych przez użytkowników, algorytm wybiera poszczególne elementy, aby utworzyć wideo.

Wyodrębniając zawartość strukturalną i projekt z wejściowej strony internetowej, Google URL2Video podejmuje automatyczne decyzje dotyczące edycji, aby przedstawić kluczowe informacje w finalnym filmie. Po wygenerowaniu materiału, użytkownicy mogą zmienić jego kolory oraz styl, aby odtworzyć całość zgodnie z własnymi preferencjami.

Google nie jest obecnie jedyną firmą, która pracuje nad opisywanymi rozwiązaniami. Firma Baidu skonstruowała oraz wdrożyła sztuczną inteligencję, która może generować filmy z wiadomościami z głosem na podstawie jednego adresu URL.

W przyszłości zespół do spraw sztucznej inteligencji w Google chce dodać możliwość dodawania ścieżek dźwiękowych do generowanych filmów.