sztuczna inteligencja

Sztuczna Inteligencja Sony pomoże graczom, kiedy będzie… za trudno

Sztuczna Inteligencja od Sony już niedługo będzie mogła pomóc graczom w momencie, kiedy rozgrywka zrobi się dla nich za trudna. Japońska firma opatentowała nowy pomysł, który zakłada wykorzystanie algorytmów do optymalizacji cyfrowej rozgrywki.

Jeśli bitwy z przeciwnikami sprawiają, że rzucasz padem o ścianę, to Sony ma dla Ciebie rozwiązanie. Japońska firma pracuje nad  nowym modelem Sztucznej Inteligencji, który będzie w stanie uczynić wrogów na ekranie łatwiejszymi do pokonania. Nowy patent od japońskiego giganta opisuje system uczenia maszynowego, który automatycznie dostosowuje poziom trudności w rozgrywce, kiedy gracze mają z nim problemy.

Sztuczna Inteligencja od Sony zadba o graczy

Patent został pierwotnie zauważony kilka dni temu, co może oznaczać, że nowy model sztucznej inteligencji od Sony zostanie wprowadzony w życie dopiero w tym roku. Pomysł sugeruje wykorzystanie algorytmów AI do sterowania postaciami podczas rozgrywki i analizy zachowania samego gracza. W momentach, w których gracz nie będzie sobie radził, AI będzie mogła modyfikować zachowanie cyfrowej postaci, aby ułatwić rozgrywkę.

Model uczenia maszynowego ma także określać zupełnie nowe zachowania przeciwnika, które będą sprawiały, iż będzie on łatwiejszy lub trudniejszy do pokonania. Sony nie informuje jednak, czy zmiany będą opierały się o analizę zachowania jednego gracza czy też będą uśrednioną wartością zbieraną pośród wielu graczy na tym samym poziomie.

Jedno jest pewne. Pomysł Sony wygląda naprawdę obiecująco i może przełożyć się na skuteczne zmniejszenie frustracji spowodowanej cyfrową rozgrywką oraz niewłaściwym dostosowaniem poziomu trudności do umiejętności gracza.

Bardzo możliwe, że nowe algorytmy trafią, w pierwszej kolejności, do wybranych tytułów, powstających w studiach należących do Sony.