Torch by UNIT 1 - plecak rowerowy z kierunkowskazami

Torch by UNIT 1 – plecak rowerowy z kierunkowskazami

Kickstarter pełen jest projektów gadżetów, które nigdy nie powstaną. Jest też jednak masa pomysłów, które są doceniane przez spore grono odbiorców i szybko zbierają zakładaną kwotę. Przykładem jednego z nich jest Torch by UNIT 1, plecak typowego gadżeciarza, który pomieści praktycznie wszystko. A do tego spodoba się rowerzystom ze względu na obecność oświetlenia. Zaintrygowani?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Jeśli jesteś rowerzystą, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest oświetlenie roweru podczas jazdy po zmroku. Widoczność na drodze jest ograniczona, a im mocniejsze światła, tym lepiej. W większości jednak światła rowerowe są dość niewielkich rozmiarów, a do tego pełnią funkcję wyłącznie oświetleniową. Torch by UNIT 1 zakłada, że zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikowi to tylko jedno z jego zadań.

Plecak Torch by UNIT 1 został wyposażony w listwę LED-ową, umieszczoną w dolnej części plecaka i składającą się z 40 diod RGB. Sterowana jest z pomocą aplikacji mobilnej, dzięki ktorej można ustawić to, jak ma świecić. Łącznie z włączaniem świateł hamowania za każdym razem, gdy zwalniamy lub zatrzymujemy się.

Co więcej, do plecaka można dokupić dodatkowo pilota zdalnego sterowania, wyposażonego w dwa przyciski, za pomocą których włączamy kierunkowskazy – światła po lewej lub prawej stronie listwy, dzięki czemu sygnalizowanie manewru skrętu, gdy jest niewystarczająca widoczność, staje się bardziej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu.

Świetnie zostało to pokazane na filmie promocyjnym:

Oświetlenie to nie wszystko

Po obejrzeniu wideo wiecie już, że światła, umieszczone w dolnej części plecaka, to tylko jeden bajer przez niego oferowany. Torch by UNIT 1 jest plecakiem pełnym niespodzianek. Patrząc na niego można dojść do wniosku, że właściwie oferuje wszystko to, czego można oczekiwać od plecaka, a nawet jeszcze więcej. 

Począwszy od tego, że otwiera się na płasko, dzięki czemu staje się niesamowicie pakowny, przez obecność wielu przeróżnej wielkości przegródek zewnętrznych i wewnętrznych (z główną na laptopa), a na ładowarce bezprzewodowej kończąc. A tak serio to nie – ma jeszcze port USB C do ładowania (wbudowany powerbank ma 10000 mAh), przestrzeń do przechowywania kasku, kieszeń na mokre rzeczy, a sam w sobie jest wodoodporny, bo wykonany z Duramax Kodra i nylonu.

Torch by UNIT 1

Projekt już zebrał zakładany budżet!

Torch by UNIT 1 dostępny jest w dwóch wersjach wielkościowych – 18 litrów lub 23 litry, w czterech wersjach kolorystycznych. Wysyłka plecaków ma ruszyć w maju 2022 roku. Ich regularna cena ma wynosić 209 euro lub 336 euro z pilotem zdalnego sterowania.

Projekt możecie wesprzeć na Kickstarterze. O jego realizację nie ma się co martwić – zakładany do zdobycia budżet został już dawno osiągnięty.

Torch by UNIT 1