TP-Link znacząco poszerza ofertę sprzętu Smart Home
fot. TP-Link

TP-Link znacząco poszerza ofertę sprzętu Smart Home

TP-Link kontynuuje swoją ekspansję na rynek Smart Home, prezentując kilka bardzo ciekawych urządzeń podczas trwających targów CES. Już niedługo do sprzedaży trafią takie produkty jak dzwonek do drzwi, inteligentne gniazdko zewnętrzne oraz kamery.

Od kamer po światła

Zaprezentowane produkty Smart Home nie są pierwszą próbą TP-Link na wejście na ten rynek. Producent już od jakiegoś czasu oferował urządzenia z serii Kasa, którą to sygnowane są jego inteligentne akcesoria. Teraz do oferty TP-Link dołączyło jednak aż 6 nowych produktów, z których każdy wyróżnia się przynajmniej jedną funkcją wartą uwagi. Zaczniemy od dwóch kamer do monitorowania naszego domu.

Zaprezentowano dwa różne modele, o całkowicie różnych zastosowaniach. Kasa Spot Pan Tilt jest kamerą przeznaczoną do użytkowania wewnątrz budynku. Dzięki zmotoryzowanej budowie urządzenie może objąć swoim zasięgiem praktycznie cały pokój, a także śledzić wykryte obiekty. Ciekawą funkcją jest możliwość ustawienia kilku stref, pomiędzy którymi kamera będzie się przełączać, w ustalonych interwałach.

Drugie, zaprezentowane urządzenie nazywa się Kasa Cam Outdoor, i jak sama nazwa wskazuje, jego przeznaczeniem jest monitorowanie terenu na zewnątrz. Kamera posiada certyfikat IP68. Obydwa opisane produkty pochwalić mogą się taką samą rozdzielczością nagrywania, wynoszącą 2K.

TP-Link znacząco poszerza ofertę sprzętu Smart Home
fot. TP-Link

TP-Link nie poprzestał na dwóch kamerach – zaprezentowany inteligentny dzwonek do drzwi Kasa Smart Doorbell również został wyposażony w możliwość monitorowania wejścia do naszego domu. Tym razem jednak zamiast 2K mamy jedynie 1080p, ale i to powinno pozwolić na ustalenie, kto dzwoni do naszych drzwi.

TP-Link znacząco poszerza ofertę sprzętu Smart Home
fot. TP-Link

Kolejnym produktem przygotowanym przez TP-Link jest zewnętrzne, inteligentne gniazdko Kasa Smart Wi-Fi Outdoor Plug, zapewniające wszystkie funkcjonalności tego typu produktów, ale z możliwością podpięcia go na dworze. W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianej kamery, tutaj mamy do czynienia z certyfikatem IP64, ale i on również powinien zapewnić odpowiednią odporność na złe warunki pogodowe.

TP-Link znacząco poszerza ofertę sprzętu Smart Home
fot. TP-Link

TP-Link, na tegorocznych targach CES, zadbało również o to, co w produktach Smart Home najpopularniejsze – oświetlenie. Kasa Smart WiFi Light Switch with 3-Way Dimmer Kit to nic innego jak inteligentny włącznik światła, który wyposażony został również w moduł pozwalający na jego przyciemnianie. Dzięki funkcji Smart Dimming, produkt ten jest w stanie automatyczne dostosować natężenie światła do ustalonej scenerii, a także synchronizować je z budzikiem.

Ostatnie urządzenie zaprezentowane przez TP-Link jest również tym najciekawszym. Mowa tutaj o Motion-Activated Kasa Smart Dimmer Switch, który to, tak jak poprzedni produkt, jest inteligentnym włącznikiem świateł. W tym modelu producent umieścił czujnik światła oraz ruchu, pozwalający na automatyczne rozjaśnianie żarówek, kiedy np. idziemy po korytarzu w środku nocy. Do stworzenia tego typu automatyzacji jeszcze wcześniej potrzebne były specjalne żarówki, czujniki oraz łączące to wszystko bramki – teraz wystarczy tylko jedno urządzenie

TP-Link znacząco poszerza ofertę sprzętu Smart Home
fot. TP-Link

Rok 2021 pod znakiem TP-Link Kasa

Jedyną informacją, której zabrakło na prezentacji najnowszych urządzeń TP-Link Kasa jest ta związana z ich dostępnością. Tak jak w przypadku wielu innych producentów, wiemy tyle, że do sklepów trafią w bieżącym roku.