Trifo Lucy - odkurzy i przypilnuje mieszkania

Trifo Lucy – odkurzy i przypilnuje mieszkania

Roboty sprzątające nie są niczym nowym. Sama mam aktualnie jeden z modeli Samsunga, który jest nieocenionym pomocnikiem w utrzymaniu względnego porządku w mieszkaniu. Tymczasem firma Trifo zaprezentowała urządzenie, które oprócz tego, że sprząta, to jeszcze monitoruje nasze mieszkanie. No, powiedzmy.

Trifo Lucy, bo o nim mowa, jest jednym z bardziej interesujących robotów sprzątających, na jakie trafiłam w sieci. Niestety jednak, prawdopodobnie dla większości z nas pozostanie tylko i wyłącznie ciekawostką, bo nie spodziewam się, by trafił do sprzedaży w Polsce. Możecie natomiast wykazać się determinacją i zamówić go sobie z oficjalnego sklepu producenta. Ale dlaczego w ogóle warto?

Trifo Lucy - odkurzy i przypilnuje mieszkania

Lucy wygląda jak standardowy robot sprzątający – okrągła bryła, ze szczotkami czyszczącymi umieszczonymi od spodu. Okazuje się jednak, że jest wyposażony w coś, co dodatkowo podnosi jego atrakcyjność. Tym “czymś” jest kamera. I to nie byle jaka. Zanim zapytacie po co komu kamera w robocie sprzątającym, zastanówcie się. Odpowiedź jest banalnie prosta: by dbać o bezpieczeństwa domostwa, które sprząta.

Robot Lucy wyposażony jest w kamerę 1080p HDR, która ma zapewniać odpowiednio wysoką jakość obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Jej zadaniem jest wysłanie powiadomienia (alertu) właścicielowi, gdy w mieszkaniu pojawi się ktoś, kogo tam być nie powinno.

Nie do końca jest dla mnie jasne na jakiej zasadzie Lucy stwierdza, że dana osoba jest intruzem, ale z racji wyposażenia jej w sztuczną inteligencję, być może da się jej wgrać obraz osób, które ma traktować jako “domowników”, a pozostałych jako “włamywaczy”.

Trifo Lucy - odkurzy i przypilnuje mieszkania

Co jeszcze?

Robot sprzątający od Trifo może być obsługiwany zarówno za pomocą dedykowanej aplikacji, jak również za pomocą asystenta głosowego Alexa. Potrafi też rozpoznawać obiekty rozrzucone po podłodze (poprzez ich skanowanie 3D) i je omijać, co oznacza, że nie przejedzie po skarpetce, nie zahaczy o psa, etc.

Bateria w robocie ma 5200 mAh i ma wystarczyć na dwie godziny ciągłej pracy. Oczywiście ładuje się ją za pomocą stacji dokującej.

Trifo Lucy wyceniony został na 799 dolarów. Sporo.

źródło: digitaltrends, Trifo