Twitter: pracujemy nad automatyczną transkrypcją

Twitter: pracujemy nad automatyczną transkrypcją

Ogłoszone początkiem lata zmiany w serwisie Twitter, polegające na możliwości dodawania wpisów w formie głosowej, wywołały szereg kontrowersji, zwłaszcza w środowiskach zrzeszających osoby niesłyszące. Firma właśnie poinformowała o swoich zamiarach w zakresie sprostaniu oczekiwaniom wszystkich użytkowników, bez rezygnowania z już wprowadzonych zmian.

Kontrowersyjna funkcja trafia do kolejnych użytkowników

Możliwość dodawania do wpisów na Twitterze komentarza w formie krótkiej wypowiedzi, wydaje się być bardzo interesująca. Dzięki temu, serwis stanie się jeszcze bardziej interaktywny niż teraz, a komentujący zyskają możliwość dodatkowego wyrażenia ekspresji w swojej wypowiedzi.

Mimo krytyki, jaka spadła na firmę ze wspomnianych powodów (brak możliwości odsłuchania wpisu przez osoby niesłyszące), Twitter kontynuuje wprowadzanie zmian, a nowa funkcjonalność właśnie trafiła do kolejnej grupy użytkowników – mieszkańców Stanów Zjednoczonych korzystających z iPhone’ów. Poniżej przykład tego, jak obecnie działa usługa:

By nieco uspokoić nastroje, poinformowano, w jaki sposób firma ma zamiar poprawić dostępność nowej funkcjonalności. Na Twitterze pojawi się jeszcze więcej inteligentnych technologii.

Twitter: automatyczna transkrypcja pomoże przełamać barierę dostępności

Przedstawiciele Twittera zapewniają, że kwestią priorytetową jest zapewnienie dostępu do pełnej funkcjonalności serwisu i publikowanych w nim treści dla wszystkich zainteresowanych. W związku z tym, w ramach przedsiębiorstwa, wyznaczone zostały dwa zespoły pracujące nad opracowaniem technologii automatycznej transkrypcji nagrań głosowych.

Twitter głosowy
fot. via Apple Insider

Dzięki zaawansowanym mechanizmom przetwarzania mowy na pismo, osoby, które wyrażą takie zapotrzebowanie w ustawieniach aplikacji, będą mogły korzystać z automatycznej transkrypcji, dzięki czemu wypowiadane na głos treści ujrzą w formie tekstu pisanego.

Zmiany? Dopiero w przyszłym roku

Automatyczna transkrypcja pojawi się na Twitterze najprawdopodobniej w przyszłym roku, wraz z dalszą popularyzacją mówionych Tweetów, w tym udostępnieniem ich poza granicami USA i na platformie Android.

Wykorzystanie technologii inteligentnych do przełamywania barier i ułatwiania komunikacji z osobami niepełnosprawnymi to jedno z moich ulubionych zastosowań. To świetny przykład technologii w służbie człowiekowi, która może istotnie ułatwić życie. Cieszę się, że Twitter zdecydował się na takie posunięcie.