Viomi
fot. Viomi

Viomi 21Face 5IoT – inteligentna lodówka z wyświetlaczem i 5G na pokładzie

Viomi zaprezentowało 21Face 5IoT Refrigerator – inteligentną lodówkę z ogromnym wyświetlaczem oraz wsparciem dla szybkiego modułu Wi-Fi 6. Wygląda na to, że spółka należąca do Xiaomi zaczyna coraz bardziej rozpychać się w świecie inteligentnych produktów.

W maju tego roku ekologiczna spółka-córka Xiaomi, Viomi wprowadziła na rynek pierwszy inteligentny telewizor korzystający z połączenia z sieciami 5G. Viomi zaczyna się także coraz bardziej rozpychać w zakresie inteligentnych sprzętów. Tym razem marka zaprezentowała lodówkę 21Face 5IoT Refirgerator. Co potrafi ten sprzęt?

Viomi wprowadza inteligentną lodówkę

Lodówka Viomi 21Face 5IoT Refrigerator została wyposażona w duży ekran oraz funkcję Vibrato. W konstrukcji znajdziemy także zintegrowany moduł Wi-Fi 6 zapewniający szybkie i bezproblemowe połączenie z siecią. Wi-Fi, które znajduje się w tej lodówce pozwala na pobieranie danych z prędkością do 1200 Mb/s – to szybciej niż w przypadku niektórych komputerów!

Cała lodówki Viomi posiada pojemność 520 litrów i działa z maksymalnym natężeniem hałasu na poziomie 38 dB. Konstrukcja posiada interaktywny ekran dotykowy, który może być używany do oglądania filmów, słuchania muzyki czy też po prostu wyświetlania potrzebnych przepisów. System inteligentnego asystenta pozwala sterować innymi urządzeniami w domu bez konieczności używania rąk.

Viomi
fot. Viomi

Nawet lodówki muszą być „smart”

Tak właśnie będzie wyglądała przyszłość naszych mieszkań. Wbudowane wyświetlacze czy moduły do połączeń bezprzewodowych w lodówkach już nikogo nie dziwią. Viomi stara się zbudować całe portfolio produktów, które po zintegrowaniu z innymi sprzętami „smart” będą w stanie pozwolić użytkownikowi na komfortowe sterowania większością parametrów mieszkania.

Sam ekran dotykowy na lodówce ma praktycznie nieograniczone zastosowania i ogranicza nas w tym przypadku jedynie wyobraźnia. Niestety producent nie podał jeszcze, ile dokładnie trzeba będzie zapłacić za Viomi 21Face 5IoT Refrigerator, ale można spodziewać się, że cena będzie przystępna.