xiaomi viomi s9 1

Viomi S9 to nowa propozycja dla szukających odkurzacza ze stacją opróżniającą. Alternatywa dla Roomby?

Wygląda na to, że w przypadku inteligentnych odkurzaczy, Xiaomi i jego marki zależne przyjęły identyczną taktykę, jak w przypadku smartfonów: im więcej, tym lepiej. Dzięki temu obserwujemy debiut kolejnego odkurzacza, tym razem wyposażonego w stację odróżniającą. Czy Viomi S9 to udana odpowiedź na rosnące wymagania klientów?

Jedną z najbardziej uciążliwych czynności, z którymi często zmagają się posiadacze inteligentnych odkurzaczy, jest konieczność częstego opróżniania niewielkiego zbiorniczka na odpady. W przypadku wielu modeli, cały proces jest stosunkowo mało przyjazny, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że opróżniając zbiornik łatwo przypadkowo sprawić, że część jego zawartości po prostu wysypie się.

Chcąc rozprawić się z tym mankamentem, bez jednoczesnego zwiększania rozmiarów odkurzaczy, producenci wymyślili stację dokującą, która nie tylko naładuje odkurzacz, ale też przeniesie zebrany brud do znacznie większego pojemnika, niewymagającego czyszczenia przez dłuższy czas.

Przykładem takiego urządzenia, był ostatnio recenzowany przez Pawła iRobot Roomba i7+. Niedawno, podobną konstrukcję zaprezentowało Viomi. Pora przyjrzeć się jej bliżej.

xiaomi viomi s2

Viomi S9 – odkurzacz z wyższej półki

Tym, co zwraca uwagę jako pierwsze, w przypadku Viomi S9, jest jego wysoka cena. Odkurzacz, który obecnie dostępny jest w chińskich sklepach internetowych, można nabyć za 2799 złotych. Jak na tego typu sprzęt, kwota jest naprawdę wysoka. Co otrzymujemy w zamian?

Przede wszystkim, zdecydowanie wyższy komfort użytkowania, wynikający z dostępności dedykowanej stacji opróżniającej. Ta została wyposażona w zbiornik na brud o pojemności 3 litów, który, zdaniem producenta, powinien wystarczyć na miesiąc korzystania z odkurzacza bez konieczność opróżniania go.

Viomi S9

Poza zbiornikiem, wszystko to, co w inteligentnym odkurzaczu powinno się znaleźć. Wydajny silnik o mocy ssania 2700 Pa sprawia, że odkurzacz powinien sobie radzić nawet z najtrudniejszymi dla odkurzaczy zabrudzeniami, w tym sierścią zwierząt. Wbudowana bateria o pojemności 5200 mAh zapewnia nieprzerwaną pracę przez 220 minut (w trybie cichym), co pozwala na uprzątnięcie powierzchni nawet 320 metrów kwadratowych.

Na pokładzie Viomi S9 znajdziemy również filtry przeciwkurzowe, czujnik laserowy pozwalający na orientację odkurzacza w sprzątanym terenie oraz funkcję mopowania. Sterowanie Viomi S9 odbywa się przy pomocy aplikacji mobilnej od Xiaomi.

Viomi S9

Nowa propozycja Viomi wydaje się być naprawdę bardzo ciekawa. Pytanie tylko, na ile, w zdobyciu większej popularności, może jej przeszkodzić wysoka cena. Niemal 3000 złotych, jak za inteligentny odkurzacz, to wciąż bardzo dużo. Należy jednak pamiętać, że odkurzacze Viomi cieszą się bardzo dobrą opinią, a nowe funkcjonalności, z pewnością pomogą znaleźć klientów.