Volkswagen ID. Space Vizzion w Virtual Reality
fot. Carscoop

Virtual Reality dla fanów motoryzacji

Fani z każdego zakątka globu zostali pozbawieni wielu branżowych imprez. Sam miałem się wybrać do Genewy i żal mi, że tego nie zrobię. Virtual Reality spieszy jednak na pomoc. Co prawda nic nie zastąpi realnych przeżyć z takich wydarzeń, ale substytut może ukoić rozżalone serce.

Opuszczona Genewa

Profesjonalny fotograf motoryzacyjny George F. Williams postanowił odwiedzić hale genewskiego Motorshow 2020. To, co można zobaczyć na filmiku robionym „z ręki”, mnie osobiście ściskało za serce. Na wideo widać jak wiele udało się zrobić w ramach przygotowań do otwarcia salonu, a jednak wszystko musi zostać rozmontowane. Widać, że firmy motoryzacyjne jak zawsze chciały zaprezentować swoja ofertę w przyciągający wzrok sposób.

Prawdopodobnie tak samo wyglądają hale targowe w wielu miejscach na świecie, gdzie miały się odbyć różnego rodzaju branżowe imprezy, także te technologiczne.

Substytut

Na szczęście firmy się nie poddają i starają się przyciągnąć uwagę fanów i potencjalnych klientów w inny sposób. Volkswagen postanowił odtworzyć swoje genewskie stanowisko przy użyciu Virtual Reality. Ich stanowisko jest niczym innym jak komputerowo odtworzonym realnym miejscem. Jeśli ktoś korzysta z funkcji Virtual Reality w Chrome, spokojnie może przejść się pomiędzy samochodami i w interaktywny sposób przyjrzeć się czym może się pochwalić Volkswagen.

Zabawy może być znacznie więcej, bowiem kolory i felgi aut można personalizować. Poza tym tematem warto zwrócić uwagę na to, że branża moto coraz częściej sięga po najnowsze technologiczne osiągnięcia. Zachęcam do zapoznania się z tym co opisał Tomek pod tym linkiem.

Jürgen Stackmann, jeden z członków zarządu Volkswagena, przy premierze stanowiska Virtual Reality, powiedział:

Cieszę się, że nasz zespół marketingowy z sukcesem udostępnił wszystkim odwiedzającym nasze stanowisko. (…) Każdy może doświadczyć dbałości z jaką pracowaliśmy nad tym projektem. Po raz kolejny okazuje się też, że wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych rozwiązań.

Praktycznie cała paleta

Stanowisko Volkswagen Virtual Reality
fot. Carscoop

Samochody, które można obejrzeć na wystawie, to elektryczny ID.3, zupełnie nowe odmiany Golfa: GTI, GTD i GTE, hybrydowa typu plug-in Touareg R, T-Roc R, a także T-Roc Cabriolet. Są też niespodzianki: koncepcyjny ID. Space Vizzion, który zwiastuje nową generację Passata. Oprócz tego można przyjrzeć się kompaktowemu dostawczakowi Caddy.

Stanowisko będzie dostępne dla zwiedzających do 17 kwietnia pod tym linkiem.