Nie potrzebujesz już terminala, żeby przyjmować płatności. Wystarczy Ci smartfon

Nie potrzebujesz już terminala, żeby przyjmować płatności. Wystarczy Ci smartfon

Świat ewidentnie zmierza w erę bezgotówkowości. Co raz więcej osób wybiera płatność kartą bądź smartfonem. Jednak jak donoszą badania, 9 na 10 mikro i małych firm nie korzysta z narzędzi, pozwalających na płatności elektroniczne. Visa Tap to Phone ma na nowo zdefiniować pojęcie terminala płatniczego, dzięki czemu każda firma będzie mogła pozwolić sobie na wprowadzenie płatności kartą, bez ponoszenia dużych kosztów.

Visa Tap to Phone zmieni twój smartfon w terminal płatniczy

Visa Tap to Phone pozwala na zamianę smartfona z systemem Android oraz wbudowanym NFC w terminal płatniczy, dzięki czemu przedsiębiorcy będą mogli przyjmować płatności elektroniczne poprzez swoje urządzenia. Wystarczy pobranie aplikacji na smartfona i jej skonfigurowanie. Opcja ta może okazać się zbawienna dla małych firm, których nie stać na wdrożenie całej procedury przyjmowania płatności elektronicznych, na którą składa się nie tylko konfiguracja, ale chociażby zakup samego terminala.

Visa Tap to Phone jest już dostępna w 15 krajach, w tym m.in. w Polsce. Visa chwali się, że jej wdrożenie poprzedziło mnóstwo testów i badań, dzięki czemu aplikacja ma działać płynnie w każdych warunkach, aby nie występowały problemy z przyjęciem płatności. Rozwiązanie to, opracowane wspólnie przez Visa, Samsung i PayCore, zostało pilotażowo wdrożone w Polsce, a pierwsza płatność poprzez aplikację została wykonana w Warszawie.

Visa informuje także, że na korzystanie z nowej metody przyjmowania płatności gotowe jest ponad 2 miliardy urządzeń na całym świecie. Skorzystać z niej będzie mogło, według Visy, aż 180 milionów małych przedsiębiorstw, dzięki czemu niewielkim kosztem będą mogli ułatwić kupującym płatność za zakupy. To bardzo ważne w obecnych czasach, gdzie każdy raczej stroni od używania gotówki.

Tak jak napisałem wcześniej, funkcja jest stopniowo wdrażana w 15 krajach na całym świecie. Obecnie zaliczają się do nich m.in. Polska, Kanada, Wielka Brytania, Ukraina, Turcja, Białoruś, Rumunia, Kostaryka, Nowa Zelandia czy Malezja. Na pewno warto śledzić ten temat, ponieważ może sprawić, że w niedługim czasie zamiast korzystać z terminali, firmy będą stosowały smartfony do przyjmowania płatności.