Volvo

Volvo i Aurora wkraczają w kolejną fazę projektu autonomicznych ciężarówek

Volvo rozpoczyna prace nad autonomicznymi ciężarówkami. Firmie pomoże w tym startup Aurora. Umowa opiewa na stworzenie technologii i systemów, które pozwolą ciężarówkom Volvo jeździć i przewozić ładunki na terenie Ameryki Północnej.

Zainteresowane firmy twierdzą, iż badały możliwości partnerstwa już od 2018 roku, kiedy to zwarto szyki aby zbudować prototyp autonomicznej ciężarówki. W tamtym czasie technologia Driver od startupu Aurora nie była jeszcze wystarczająco zaawansowana, aby pozwolić na bezpieczne sterowanie tak dużym pojazdem. Aurora przyznaje, że dzięki nowym sensoroże jest gotowa do zbudowania konstrukcji pozwalającej na autonomiczną i bezproblemową jazdę. Oprócz pomocy w tworzeniu samych pojazdów, Aurora wesprze Volvo w kontekście logistyki, operacji oraz usług chmurowych.

Volvo

Volvo stawia na autonomiczne ciężarówki

Aurora Driver – technologia, która ma zdolność wykrywania oraz śledzenia obiektów na odległość około 300 metrów, zostanie zintegrowana z systemami Volvo tworząc atrakcyjną i skalowalną platformę logistyczną do wykorzystania w nowych pojazdach i zarządzaniu nimi.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko obserwować te starania. Sam koncept zapowiada się świetnie, jednak pytanie, jak poradzi on sobie w rzeczywistości? Sterowanie ciężarówką to zupełnie inna bajka niż jazda lekkim pojazdem przeznaczonym dla przeciętnego kierowcy.