Wysportowana Siri poprowadzi Twój trening w Apple Watch

Wysportowana Siri poprowadzi Twój trening w Apple Watch

Bardzo długo trwało, zanim asystentka głosowa Apple nauczyła się funkcji, która w wielu aplikacjach do treningu dostępna jest już od dawna. Dzięki niej, statystyki treningu nie tylko zobaczymy, ale też usłyszymy.

Na słuchawkach tylko muzyka

Przyznam się szczerze, żaden ze mnie biegacz. Zdecydowanie bardziej wolę trenować na rowerze, spacerować czy ćwiczyć na siłowni. Z tego powodu nigdy szczególnie nie interesowałem się możliwością trenowania bez smartfona pod ręką. Podczas moich aktywności, z reguły znajduje się w plecaku albo spoczywa niedaleko, stanowiąc źródło dźwięku dla słuchawek i danych o lokalizacji dla aplikacji treningowej.

Zdaję sobie jednak sprawę, że bieganie ze smartfonem może być uciążliwe, a przecież nie chcemy rezygnować z ulubionej muzyki. W tym celu świetnie sprawdzają się zegarki, takie jak Apple Watch. Nie ma żadnego problemu, by słuchawki AirPods sparować bezpośrednio z zegarkiem i cieszyć uszy muzyką bez konieczności zabierania na trening iPhone’a. Sęk w tym, że asystent głosowy w zegarku nie potrafi informować o postępie treningu. By dowiedzieć się najistotniejszych informacji, trzeba rzucić okiem na zegarek. Już niedługo, dzięki aktualizacji do watchOS 8, ten problem przejdzie do historii.

Siri w watchOS 8 – więcej sportu

W najnowszej odsłonie asystenta głosowego Apple możliwa będzie aktywacja informacji głosowej o postępach treningu, przy pomocy Siri zainstalowanej w zegarku Apple Watch. Dzięki temu zabieranie smartfona na treningi biegowe przejdzie do historii.

Znając Apple, nowy system pojawi się na zegarkach już jesienią. Biegający miłośnicy nowych technologii z pewnością przyjmą go z radością.